Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szombaton délután/este mennyir...

Szombaton délután/este mennyire biztonságos személyvonattal utazni Borsodban?

Figyelt kérdés

2023. jan. 18. 02:03
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Elképesztően ezek a borsodfóbiás kérdések.


Ahogyan a hírekben is hallhatod, naponta négyelik fel a helyiek az arra járó idegeneket és kilógatják őket a Bz ablakán.


De amúgy meg tök ugyanolyan, mint bárhol máshol , cserében sokkal szebb a táj, mint az ország legnagyobb részén. És az emberekkel is legfeljebb egy-egy településen van baj, igaz, ott gyakran elég nagy. Viszont ebből a vonaton biztonság szempontjából nem változik semmi: ezeken a településeken élni rossz, nem pedig arra járni .

2023. jan. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A táj szépségével vitatkoznék, szerintem a végtelen nagykunsági puszta szebb, mint bármi más ezen a bolygón, de amúgy #1-nek igaza van. Borsodi vasútállomáson virrasztani ezerszer biztonságosabb, mint pl. Frankfurtban, mindkettőhöz volt szerencsém. Nehogy már ne merjél vonatra szállni, mert "Borsod".
2023. jan. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
29%
Jobb, ha van nálad lőfegyver, vagy ha az nincs, legalább paprika- vagy gázspray.
2023. jan. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%

Éppen annyira mint Baranyában, vagy Somogyban. Vannak itt is trógerek rendesen... Végigjárják a vonatot és megnézik ki mit hagyott fent, vagy hagyott magára amig wc-re ment és már meg is pattintják. Emberekbe általában nem kötnek bele. Nem kell őket bámulni, meg fintorogni. Ha beszédbe próbálnak elegyedni, akkor figyelni mindegyiket, nehogy amig az egyik szóval tart addig a másik elcsenjen valamit. Csomagot olyan helyre tenni ahol végig szemmel tudod tartani, tudod fogni. Ha megkérdik az időt, telefont, órát nem elővenni. Nem kell görcsösen félni, de oda kell figyelni merre és hogyan mozognak.

Viszonylag jók, drágábbak a kerékpárjaim, amikor azokkal utazom akkor jönnek érdeklődni hogy áláménejumvázas-e fínök!?? Simán leveszik az km órát és egyszer a táskámtól is elválasztottak... Nem volt benne semmi a szerszámkészleten és négány olvadt csokin kivül és szerencsésen vissza is szereztem, de nagyon oda kell figyeleni rájuk ha jönnek haverkodni. Hirtelen mindegyiknek 8 karja nő :D

Ősszel mentem Pécsre és a szokásos helyen Cserdi-Helesfán felszálló erőforrások azt tárgyalták hogy melyiküké lesz a fehér bicikli (az enyém), meg az a piros ami egy másik, számomra idegen srácé volt a kerékpáros szakaszban. Csak néztünk egymásra értetlenül, hogy ezek ennyire nem tisztelnek senkit meg semmit hogy fennhangon megtárgyalják hogyan fognak kerékpárt lopni a vonatról. Amikor mindketten oda vonultunk a kerékpárjaink mellé és fejcsóválva néztünk rájuk akkor elkotródtak a kocsi másik végébe, ott struccoztak.

2023. jan. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
36%

A tornanádaskai vonalon megszúrtak (2x), az ózdin leütöttek és kiraboltak, a sátoraljaújhelyin és a nyíregyházin szerencsésebb voltam, csak az értékeim lopták el, nekem bántódásom nem esett. A füzesabonyi és a tiszaújvárosi vonalon eddig még nem ért attrocitás.


Kerüld!!!?44!4

2023. jan. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem te döntöd el, hogy mitől lehetek fóbiás, kedves egyes :)

De ezek szerint téged még soha nem ért inzultus vonaton. Ennek mondjuk örülök. Csak az a kár, hogy az empátiádra ez nincs túl jó hatással.


3 évig gyakran kellett utaznom ICvel, ez idő alatt volt bandaverekedés és pillangókéssel hadonászás is (ez utóbbi konkrétan nekem szólt) sötétedés után - de ez csak 2 alkalom a 3 év alatt, ami megnyugtató arány. Arra voltam kíváncsi, hogy ilyesmi tényleg gyakrabban fordul elő a személyvonatokon, vagy ez csak sztereotípia. Továbbtanulás miatt foglalkoztat a kérdés. Apró/vékony csaj vagyok és nem szoktam nálam nagyobb embereket (aki kb mindenki) feleslegesen idegesíteni.


Minden választ köszönök, és remélem már lelkileg is jobban vagy, utolsó!

2023. jan. 24. 13:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!