Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyhogy érvek óta nem változo...

Hogyhogy érvek óta nem változott a bkk jegyek ára?

Figyelt kérdés
Nem mintha fájna, csak érdekel az oka, hogy közben meg minden drágult. Úgy emlékszem 2015ben ugyanennyi volt.

2023. febr. 3. 16:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
2013. január 1-én változott legutoljára, de helyközi díjszabás (vonat, busz) is változatlan azóta. Az infláció az előző évig nem volt számottevő, a jegybevétel csak egy részét fedezi a költségeknek, így nem volt különösebben indokolt a jegyáremelés, fontasabb szerintem, hogy megvegyék az emberek a jegyet, bérletet.
2023. febr. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki nem engedheti meg magának az autót, attól még tudjon közlekedni. Ez ilyen támogatás féle.
2023. febr. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
És ne kerüljük meg azt a tényt sem, hogy a jegyáremelés egy ilyen egészségtelen politikai légkörben, ahol a karaktergyilkosság teljesen elfogadott és tucatszám használt eszköz, mekkora kockázata volna egy mégoly indokolt áremelésnek is. A “baráti” Várpalotán oké a tízszeres bérletáremelés, Budapesten már a napijegy duplázásakor is dörgött a propaganda.
2023. febr. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Várpalotán volt tízszeres bérletemelés? Miről van szó? A helyi tömegközlekedésről?
2023. febr. 3. 20:07
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Mert az így kieső bevételt kipótolják önkormányzati és állami támogatásból. Szóval megfizetjük, csak az adónkból.
2023. febr. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Várpalotai bérletáremelés:


[link]

2023. febr. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem tudnának annyit emelni, amivel tudnák kompenzálni a megnőtt kiadásokat. Az emberek meg dolgoznak, el kell jussanak A-ból B-be, hogy tudjanak adózni.


Megfizetjük így is, a benzin árakra tett adókkal, extra profit adó, meg minden mással.

2023. febr. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó, a várpalotai példa annyiban nem volt korrekt, hogy ott valamikor a fáról lemászás környékén állapították meg a bérletárakat, de azért ha megnézed a helyi díjszabásokról szóló híreket, bizony szépen emelgettek a “baráti” önkormányzatok.
2023. febr. 4. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

méghogy a főváros drága környék :)

miskolcon gyakorlatilag nincs is tömegközlekedés, de az is jóval drágább.

700ft egy buszjegy, ami néhány km-re szól és néha még jön is valami: 1-es busz (fővonalas járat a pesti 7,7e,173....megfelelője) óránként jár, 1-es villamos 20 percenként. ezentúl, ha a fővonalat elhagyod minden bokornál szálj át várj másik buszt, vegyél másik jegyet.

ne értsetek félre, én személy szerint imádom a pesti tömegközlekedést csak a miskolcit nem értem.

2023. febr. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Amúgy ha már politika.


Én csak azt tudom, hogy vidéken minden tömegközlekedést használó ismerősöm gyerekkorom óta azt nehezteli, hogy vidéken majdnem ugyanolyan drága, ha nem drágább a jegy, miközben Pesten 5-10 percenként jön valami, vidéken meg örülsz ha 1-2 óránként.

2023. febr. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!