Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A 4-es villamosnak vagy a...

A 4-es villamosnak vagy a 6-os villamosnak van nagyobb forgalma az egyéni szakaszukon?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a 4-es villamos az Újbuda-Központig jár, a 6-os villamos pedig a Móricz Zsigmond körtérig.


Az egyéni szakaszukon mindkettőnek 1-1 megállója van az elágazás és a fent említett végállomások között. A 4-esnek a Budafoki út/Szerémi sor, a 6-osnak pedig a Budafoki út/Karinthy Frigyes út.


Melyik villamos egyéni szakasza a forgalmasabb?


Szerintem a 4-es villamosé, azt gyakran látom Újbuda-Központtól tömve, míg a 6-os sokszor üresen gurul ki a Móriczról.


Vélemény?



2023. febr. 4. 04:24
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
A 4-esé, igazából mindig is az volt a kihasználtabb, hiszen a piac, a bevásárlóközpont és a lakótelep nagyobb forgalmat vonz, mint az inkább átszálló funkciójú Morzsi, ráadásul utóbbi átszállóhely szerepe sokat gyengült, amióta az M4 metró elindult.
2023. febr. 4. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2023. febr. 4. 17:45
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy milyen időszakra nézed. A 6-os egész éjjel jár, a 4-esből 10 után több lekanyarodik a Mester utcán kocsiszín felé. Évekig laktam egy 4-es megálló mellett, most 6-os mellett, de a Corvin-negyedtől (M3-ról átszállva) a mai napig a 4-est preferálom, mert a 6-os van mindig megtömve. (Az is biztos közrejátszik, hogy a BME campust nézve több kollégium van a 6-os vonalához közelebb, mint a 4-eshez, ami a Schönherz előtt áll meg, de a többitől messzebb van.)
2023. febr. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Illetve a Móricz átszállóhely szerepére: rengeteg villamos van, ami Újbuda-központnál is meg a Móriczon is megáll (17, 47 stb.) de van, ami csak a Móriczon (19, 49 stb.) szóval igazából az átszálló szerep nem szűnt meg. Átszállni valahogy jobb a Móriczon, mert nem 1, hanem 2-3 villamos megy onnan adott útirányba, 4-es metró ide vagy oda, főleg, mert a 4-es metró Újbuda-központ - Móricz szakaszát simán bevállalja gyalog az, aki el akar szívni egy cigit közben.
2023. febr. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes ez, mert egyrészt az emberek nagy része nem nézi, hogy 4-es vagy 6-os villamosra száll, amennyiben a 2 végállomás között lakik valahol, vagy a közelben van dolga.


És alapvetően viszonylag jól elosztott a 2 megálló, a Móricz felől indul több busz, villamos más irányokba, de a metró és főbb villamosok mindkét megállót érintik.


Viszont a 4-es felől meg mennek buszok az észak-budai irányokba, amikor arra dolgoztam, mindig ott szálltam át.


De például egy Allee szempontjából majdnem tök mindegy, hol száll le az ember.

2023. febr. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!