Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mennyire kihasznált a 41-es...

Mennyire kihasznált a 41-es villamos?

Figyelt kérdés
Tényleg igaz, hogy falusias környékeken megy, ahol tyúkokat tartanak és lovak legelésznek a sínek mellett?

2023. febr. 10. 03:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Falusias környékeken ment, de az utóbbi években lakótelep épült a patak menti legelőkre. A lovarda még tartja magát, de értékes az a telek…
2023. febr. 10. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Elhagyva a Kelenvölgyi megállót, átbújva a Balatoni út alatt, már látni is a Kánai tavat, a Kánai lakótelepet. Tovább csattogva a 41-es villamoson, jobbról a még épülő lakótelep, balról a Kamara erdő alsó szélének hétvégi házai, és a homelessek ponyvái..még tovább gurulván a csingával, kiskacsák tűnek fel a Hosszúréti patak meghatározhatatlan színű vizében..a bajkeverők azt állítják, hogy ez anvíz rákot okoz, éscsoda, hogy élnek errefelé emberek...

...én 76 éve élek itt, a boldog gyerekkoromat ennek a pataknak köszönhetem...benne kövér kecskebékák, és rengeteg piócahad..


Tovább haladva a Reptér megálló, majd kisebb kanyarral befutunk a célba, vagyis a Kamaraerdő-uttörőtábor című végállomáshoz(ba-be)


Igen, tartanak tyúkokat, kecskét is, tavasszal majális, az erdő bokrain lógnak a használt kotonok...így vagy szép nekem Kamaraerdő a lovaiddal, szegénységgel, repülőzúgással.


A 41-es ki van használva annyira, hogy ha a pernahajder fémgyűjők lelopják a villamos felsővezetékét, akkor buszok járnak kicsit kacifántos úton az utaznivágyók legnagyobb örömére.


Ha a villamos visszaindul a "városba" akkor bizony Óbudáig kell gurulnia a vezetőnek, hogy végre könnyíthessen magán.


Hajrá 41-es!

2023. febr. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Jó kis fapados 41-es, mennyit mentem vele, szinte mindig csak én ültem rajta.

Még a Ganz UV villamosokkal.

2023. febr. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Odüsszeusz92 ***** válasza:
100%
Igen, Péterhegy környékén most is vannak lovardák közvetlenül a sínek mellett jobb oldalon, mondjuk a falusiasság túlzás, de mindenképpen kellemes környék a Kána-tó és a Kamaraerdő miatt is és még a kőérberki lakóparknak is van hangulata a szép színes épületekkel.
2023. febr. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Anno budafok kocsiszin később móriczra utánna battyányi térre járt be.

külső szakaszon még mindíg a hév síneken megy és jófórmán üresen.Sokat én is egyedül ülök rajta.

Kőérberek nem létezett mint megálló az uv-s korszakban csak egy nagy pusztaság és a kána tó sem csak a patak folydogált abból duzzasztották a tavat

2023. febr. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!