Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megszűnik az átszállójegy és...

Megszűnik az átszállójegy és a metrószakaszjegy? Egy újabb utasellenes intézkedés a BKK vezetők örömére?

Figyelt kérdés
2023. febr. 24. 12:11
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Igen.

Burkolt áremelés.

2023. febr. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Ezek alig-alig használt jegytípusok, az időalapúak népszerűbbek, új fajták is forgalomba kerültek.
2023. febr. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%

Jól van, 2-es, mondd csak fel a leckét. Az átszállójegy előnyös azoknak, akik 30 percnél később szállnak át először , ezek az utasok innentől kezdve negatív diszkriminációt szenvednek el, hiszen nem lesz más választásuk, mint a drágább két vonaljegyet vagy 90 perceset venni.


Szóval jó kis áremelés ez, főleg az alkalmi használók kárára. Jól az autózás felé tereli ezeket az utasokat.

2023. febr. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Hintalow ***** válasza:
83%
Hát nem tudom mennyien használhatták ezeket, èn 38 ève èlek Budapesten ès csapatom a bkv-val, soha senki a környzetemben nem vett ilyet. Bèrlet, jegy ès gyűjtőjegy amivel talalkoztam eddig.
2023. febr. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Én használtam az átszállót, mert havi párszor vagyok csak Budapesten, és olcsóbb mint a 2 vonaljegy vagy a 10-es gyűjtő, amivel 600ra jönnék ki.
2023. febr. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

#3:

Jól van, mami, nyugodjál csak le. 😊

2023. febr. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

6-os, szerintem ezt nem nekem címezted.


De lássuk, tudsz-e érvelni!


1. állításod az, hogy nem használták sokan e jegyeket. Erre ugye egyetlen forrásunk lehet, az pedig a BKK, akiknek finoman szólva sem érdeke most azt állítani, hogy amúgy ja, tök sokan használják, ezért megszüntetjük.


Arról nem is beszélve, hogy kimondottan az alkalmi utasoknak volt előnyös ez a jegyfajta, így nyilván nem is lehetett eladni belőle annyit, mint mondjuk havibérletekből.


2. Az időalapúak nem váltják ki a nem időalapú jegyeket, hiszen pont az volt a jó az átszállójegyben, hogy nem kellett az első 30 percen belül átszállni.


3. Nem, most nem vezetnek be semmilyen új jegyet.


Várom az érveidet. A személyeskedést pedig most hagyd abba.

2023. febr. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nyilván egy csomóan használták, hisz a legtöbben nem annyira mazochisták Hintalow és környezete, akik 3 metrómegállóra is vonaljegyet vesznek. (Vagy 38 éven keresztül folyamatosan volt bérlete, de ugye ez elég valószínűtlen.)
2023. febr. 24. 17:30
 9/9 anonim ***** válasza:
74%
Pont ez a lényeg. Az áremelés elkerülhetetlen, viszont ameddig megoldható, előnyösebb, ha azok szenvedik el, akiknek évente 3x +300 forintot jelent, mintsem az állandó felhasználók, akiknek mondjuk havi 2000 forintot jelentene egy 20%-os emelés is. Szóval az áremelés elkerülhetetlen. Persze megemelhették volna az átszállójegy árát, csak nem érte volna meg a vonaljeggyel szemben, aminek az áremelése elkerülendő.
2023. febr. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!