Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nappali tagozatos tanulóként...

Nappali tagozatos tanulóként BKK havibérlettel tudok kedvezményesen utazni a lakóhelyem és az "iskola" között?

Figyelt kérdés

Nappalis vagyok,tavasszal költöznék Pestre ott is tanulnék szeptembertől.

Azt tudom hogy 50% kedvezménnyel tudok utazni a MÁV járatain,de ha veszek havonta BKK havibérletet,akkor hogy utazthatok a MÁV járatain?

Kell pluszban venni hely jegyet? Nagyjából 200 km-re élek Pesttől,szóval ilyen nagy távolságra ugyanúgy kell vennem 50%.os diákjegyet a vonatra?

Kb 2 hetente mennék haza



2023. márc. 5. 21:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Jön majd az országos diákjegy, potom pénzért utazhatsz az egész országban.
2023. márc. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Több megoldás is jó neked.

Először azt mindenképpen tisztázzuk, hogy a BKK bérlet semmiképpen sem érvényes 200km-es vonatos útra, ezt nem tudom, honnan gondoltad.

Ami jó lehet neked:

1. A diák BKK bérlet mellé veszel mindig 50%-os kedvezménnyel diákjegyet, ha IC, akkor pót- és helyjegyet is mellé.

2. A diák BKK bérlet mellé veszel egy új országos bérletet (májustól lehet), amire 90%-os diák kedvezmény van, de IC kocsiba nem érvényes akkor sem, ha vennél mellé pót- és helyjegyet. Tehát ha van a vonatodnak van gyorsvonati kocsija, akkor csak abban utazhatsz, vagy személyvonatokon, jóval lassabban.

2023. márc. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!