Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Magyarországon van/volt 2...

Magyarországon van/volt 2 mozdonyos ingavonat?

Figyelt kérdés
Tavaly Németországban nyaraltam, és vonattal utaztam ki Kölnbe, az út során Frankfurtban láttam egy ilyen személyvonatot, hogy vezérlőkocsi nem volt, hanem mindkét végére mozdony volt kapcsolva. Vagy lehet az ilyen nem is ingavonat, hanem egy másfajta besorolású szerelvény? Itthon van-e hasonló?

2023. márc. 15. 19:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Láttam már sokmindent a vasúton, de ilyent még nem. Mármint rendszeresen, menetrend, technológia, mozdonyforduló és szerelvényforduló szerint.

Olyan persze - főleg régebben - gépmenet spórolás miatt szokott lenni hogy a személyvonat végére odabiggyesztenek egy gépet pluszbanc, de az nem volt távvezérelve.

2023. márc. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt tudom elképzelni, hogy rákapcsolták pluszban, hogy ne gépmenetben kelljen elvinni egy mozdonyt. Igazából a mozdonyokból mindenhol relatív kevés van és igyekeznek kihasználni őket, így elég nagy luxus lenne egyetlen vonatra +1-et odarakni.
2023. márc. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Napi forgalomban szerintem nem. Viszont az utóbbi években többször is volt olyan nosztalgia/élményutazás, ami ilyen volt. Nem tudom, hogy a MÁV-START, vagy a MÁV Nosztalgia/Rail Tours szervezésében, lehet, hogy is-is. Volt, ahol a szerelvény egyik végén 424-es, a másikon Leó volt. Talán 424-es + Nohab páros is volt. De ami biztosan volt az a MÁV-os Nohab + KomplexRail zöld Nohab kombináció. A budapesti vonalakon járkáltak így, afféle csillagtúraként. Persze ha arra gondoltál volna, távvezérlés az bizonyosan nem volt, egyszerűen irányváltás után a másik mozdony vontatta a szerelvényt. Bár a 424-es + Leó párosnál azt hiszem, mindkettő működött, nyilván rádión, telefonon kommunikáltak a két mozdony között.
2023. márc. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
17%

Salzburgban szoktak két mozdonyt rárakni.Az eleje megy a reptérre hátulja meg a Keletibe.

Bécsben kapcsolják szét.

2023. márc. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
4. az nem inga!
2023. márc. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A #3 által említett vonat összeállítás végül is hasonló. Nem tudom mikor milyen felosztásban mennek. Láttam már olyat, ahol a gőzös csak hidegen volt elöl/hátul. De láttam olyat is, ahol egyszerre működött a dízel/villanymozdony és a gőzös is. MEg olyan is volt ahol csak a gőzös vitte a vonatot :D
2023. márc. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyire számít annak, de mifelénk jó ideig volt olyan járat, hogy két BZ közöttük egy mellékkel. Elvileg az volt neki az oka, hogy egyik végállomáson nem tudtak valamiért körüljárni, így a BZ + 2 mellék helyett lett ez a megoldás.
2023. márc. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Bár nagyon régen volt (1990-es évek), de hasonlót tapasztaltam, mint a #7-es: Szerencs és Abaújszántó között 4 kocsis BZ közlekedett, motor - pót - pót - motor összeállítással.
2023. márc. 16. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A felcsúti (vál-völgyi) kisvasúton hallottam ilyen szerelvényről, hogy mindkét végén mozdony van.

[link]

2023. márc. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Na a 8-asnál a pont!

A Bz majomringató tud olyant, hogy elöl hátul motor és távirányítással megyen mintállat.

Ha cipőkanállal is, de rá lehet húzni a kérdésre ezt a választ.

Meg belevehetjük azt is akkor már amikor a BV-nél nem jó valamelyik vezérlőkocsi és mindkét végére vonófejet tesznek.

De mozdonyos megoldás tuti nem volt sosem.

2023. márc. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!