Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kőbánya és Újpest között...

Kőbánya és Újpest között metróval vagy vonattal gyorsabb?

Figyelt kérdés

Vonattal ingázok és a nyugatiban szállnék metróra, Újpest, városkapuig mennék.

Nem tudom hogy kőbányán átszállni a metróra, vagy a nyugatiban metróraszállni, melyikkel lenne gyorsabb?


2023. márc. 19. 04:59
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
A vonat gyorsabb, de kiszámíthatatlanabb.
2023. márc. 19. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kizártnak tartom, hogy a vonat legyen a gyorsabb. Egy dolog a menetidő, az valóban kevesebb, de az átszállás közbeni várakozási idő miatt nagy átlagban garantáltan a metró lesz a gyorsabb.
2023. márc. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A vonat gyorsabb, de csak fél óránként jár, így a metróval általában jobban jársz.
2023. márc. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút menetidőben talán a vonat gyorsabb, de ott kb. nincs késésmentesség, ritkán jár és bonyolultabb az egész procedúra.
2023. márc. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy értelmezem a kérdést, hogy kérdező egy olyan vonattal jön, ami megáll KöKin és a Nyugatiban is. Így már nem olyan egyértelmű, de szerintem KöKi nyerne. Ott gyorsabb átszállni metróra. Az se mindegy, a Nyugatiban melyik vagányra érkezik a vonat.
2023. márc. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha az átszállás pont úgy jön ki, és valami csoda folytán nem késnek a vonatok, akkor a vonat gyorsabb. Amúgy a metró.
2023. márc. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy ér be a vonatod a Nyugatiba, de az is lehet opció, hogy a Nyugatiban átszállsz az esztergomi (Z72-es) vonatra, és azzal mész 1 megállót Újpestig. Így Budapest Bérletre nem is lenne szükséged, csak vasútira. A Z72 minden óra :21- és :51-kor indul az 1. vagy 2. vágányról.
2023. márc. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Hintalow ***** válasza:
100%
Amúgy ha ingázol, akkor az lesz a legegyszerűbb, hogy kitapasztalod, mittomén 1 hétig vonat végig, utána 1 hétig metró, és átlagolod, hogy melyikkel vagy gyorsabb.
2023. márc. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nyugati-újpest között gondoltam vonatra én is, spórolnék egy bérletet, de a vonat annyira de annyira kiszámíthatatlan hogy egész egyszerűen nem lehet számításba venni. 10 perc késéssel érkezés alap, a másik vagy indul időben vagy se, a metró kiszámítható legalább.

Alkalomadtán jó ötlet, de napiszinten nem.

2023. márc. 21. 01:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!