Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Én el nem tudom képzelni,...

Én el nem tudom képzelni, mégis hogy bírják ezt ki a buszvezetők?

Figyelt kérdés
A két részes/osztott műszakról van szó,akik csúcsidőben vezetnek. Kelnek négykor-ötkor, és kilenc-tíz órától van szabadidejük délig-egyig-kettőig, és aztán forgalmi számtól függően este hat-hét-nyolcig megint vezetnek, és mostanában egyre gyakrabban akár egymás utáni napokon,mert gondolom létszámhiány van. Kevés alvás,0 szabadidő, kétszer felvenni a munkát, és akkor még a pár órás szabadidő alatt is rossz esetben kattogsz, hogy mikor van műszakkezdés, nem tud kikapcsolni az agy. Szerintem ezekbe a kimondatlan pszichés terhekbe sokszor még a buszvezetők sem gondolnak bele. Ez a műszak tényleg még az esti műszaknál is jobban fizet? Mit tudok csinálni a pár órás szabadidő alatt? Gondolom nem fér bele a hazamenetel, meg talán nem is lenne értelme.
2023. márc. 20. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ezt a munkarendet a legritkábban választja a négygyermekes anyuka, aki Nézsáról ingázik tömegközlekedéssel a Kiliánba :)
2023. márc. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ez a munkaidő beosztás több évtizede működik...


Valamiért így találták ki. Lázadás nincs, akkor működik.

2023. márc. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%
Nem mindenki retteg pánikosan attól, hogy két munkaszünet között dolgoznia kell.
2023. márc. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%
Nem tudom ebben mi a két részes osztott mászak, de szerintem a legdurvább a szerződéses buszsofőrök munkabeosztása, akik cégekhez hordják a melósokat 3 műszakban. Sőt volt aki még bevállalta a 12 órás műszakosokat is, az plusz kör 6 óra fele. Ott aztán alig van szabadidő.
2023. márc. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Édesapám csinálta, habár villamosvezetőként. Át kellett állnia állandó délutánra, mert szimplán nem bírta akkor már 55 évesen.


Igazából embertelen, hajnalban kelsz, de ehhez képest este nem érsz haza időben. Négyszer utazol egy nap. Napközben se kikapcsolódni, se aludni nincs időd igazán, figyelned kell az órát, meg egyébként se. Talán ügyet intézni tudsz, de az is szo-szo, sport pl kizárt.


Előnye, legalábbis a villamosvezetőknél, legalábbis Budapesten, legalábbis akkoriban, hogy 5+2-es, azaz volt hétvégéjük, ünnepnapjuk.

2023. márc. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
Hozzá lehet szokni
2023. márc. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na ez az, kedves utolsó válaszoló,pont erről beszélek, egyszerűen kikészíti az embert.
2023. márc. 21. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!