Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A 143 Transilvania-szamos...

KmsRys kérdése:

A 143 Transilvania-szamos nevű vonatra kell-e pótjegy, vagy bármi egyéb külön díj?

Figyelt kérdés
Szolnokról indulnék ezzel a vonattal. Kell rá külön valami, vagy elég, ha sima jegyet veszek az automatából? A Cívis-sel szerettem volna menni, csak sajnos azzal már nem lesz lehetőségem, ezért az említett vonattal mennék helyette.

2023. márc. 24. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Belföldi forgalomban helyjegy váltása kötelező, nemzetközi forgalomban helyjegy váltható.

Az automata egyébként alapértelmezés szerint arra a vonatra azokat a jegyeket adja ki, amik kellenek, nem neked kell kitalálnod.

2023. márc. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Pót- és helyjegy is kell rá.
2023. márc. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez pontosan hogyan is működik? Nem igazán vagyok tapasztalt a vonatozásban. Ezeket is meg tudom venni az automatánál? Vagy inkább a jegypénztárhoz menjek?
2023. márc. 24. 14:11
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Van az automatán is ilyen keresési feltétel, hogy "már van jegyem" és akkor csak a pót/helyjegyet adja ki.

[link]


De amúgy ha neten veszed, úgy még több a kedvezmény.

2023. márc. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
Az automatában kiválasztod, hogy hova mész (ha Szolnokon veszed meg a jegyet, azt állítja be alapból kiindulási állomásnak), kiválasztod, hogy melyik vonattal, ott kiírja, hogy mi mennyibe kerül. Ha továbbléptél, kifizetted, az automata kiad egy sima jegyet és egy pót- és helyjegyet, utóbbin van egy kocsiszám és egy ülésszám (például 411 és 054), az lesz a helyed.
2023. márc. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

Sosem értettem ezeket a kérdéseket.... Kiválasztod az automatánál azt a vonatot amelyikkel utazni szeretnél és a rendszer arra fog jegyet adni.

Nem neked kell gondolkodni hogy mi kell arra a vonatra!

Ráböksz a vonatra amelyikkel menni akarsz és arra ad jegyet olyant, olyanokat ami kell rá.

Sima jegyet akkor ad az automata ha sima személyvonatot választasz ki.

2023. márc. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Ez amelyik hajnalban megy Bécsbe?

Ez egy érdekes vonat mert Szolnoktól csak nemzetközi viszonylatban lehet rajta utazni.Tehat belföldön nem.Helyjegy kell rá ha nincs 5eurót követel a kalauz.

Nekem Budapesttől bolt jegyem így a kalauz nem is tudott adni.

2023. márc. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
58%

"Ez egy érdekes vonat mert Szolnoktól csak nemzetközi viszonylatban lehet rajta utazni.Tehat belföldön nem.Helyjegy kell rá ha nincs 5eurót követel a kalauz."


Nem, az a 140, de ilyen butaságot ne terjessz már. Igénybe vehető belföldi forgalomban a teljes magyar szakaszon. Ahogyan 5 eurós helyjegy sincs. Te valami nagyon rossz rendezvényen voltál.

2023. márc. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!