Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért van ekkora buszsofőrhián...

Miért van ekkora buszsofőrhiány, ha ilyen brutál fizetéseket adnak?

Figyelt kérdés

[link]


Azért ez elég komoly fizetés ahhoz képest, hogy egész nap csak vezetni kell, amit ráadásul én még imádok is. Igaz kocsit, mert nagy járművel nem próbáltam még, de introvertáltként valami sofőrmunka pont jól jönne. Vagy nem ilyen fekete-fehér a dolog?



2023. márc. 30. 18:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
26%
Sofőrnek az megy, aki nem volt képes egy normális szakmát kitanulni. Kevés embernek van türelme a sok idióta utassal szenvedni, pénz kezelni, meg a mostani forgalomban kínlódni. Nekik nem csak abból áll a vezetés, hogy A-ból B-be mennek, hanem főleg a helyijáratos sofőrök szenvednek a dugóban, egész nap ugyanaz a monoton útvonal. Ez tuti nem kéne. Nekem ugyan megvan teherre is a jogsi, mert anno a honvédség fizette, de az évek folyamán valahogy fel se merült bennem, hogy ebben dolgozzak. Inkább dolgozom 3 műszakban.
2023. márc. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a pénz számít. Rengeteg munkaidőt várnak el, túlórákat és alig lesz szabadidőd. Aztán mellesleg ott van az hogy ha kifogsz egy oylan utast aki kötekedik veled akármi miatt simán kitéphet a volán mögül és úgy elver téged hogy talán marad belőled valami, tehát ilyen szempontból elég veszélyes és hiába ígérnek nagy fizetéseket, nem ér annyit az egész. Aztán a sok hülye közlekedőről, akár autós, biciklis, gyalogos mind mind kimennek a buszok elé, akadályozzák eléá vágnak stb... ami nyilván nem a te hibád, de akkor is elég brutál. Meg ha már kicsit kifáradsz műszak végére és csak egy valamit benézel már meg is van a baj. Nem egyszerű ám.
2023. márc. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki mennyire "egész nap csak vezetni kell", egy hét után rájössz, egyáltalán nem így van
2023. márc. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%

Mert moslék munka.

Bruttó 850 lenne a brutál fizetés?

2023. márc. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
#4: Nekem bruttó 450 és egy nyomorult irodában ugyanúgy görnyedek a monitor előtt egész nap, cserébe még tönkre is megy a szemem és még az idegrendszerem is rámegy a stressz miatt. Akkor mégis miért rosszabb egy buszsofőr munka 2-szer ennyi pénzért?
2023. márc. 30. 20:53
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Mert a stresst nem duplája, hanem sokszorosa, nem reggel 8-tól délután 4-ig dolgozol, a buszban ugyanúgy görnyedezel, stb.


De ha annyira jó szerinted, akkor rajtad áll, menj el buszsoröfnek, garantáltan rájössz pár hónap alatt, hogy még a beigért duplája is kevés lenne erre a munkára.

2023. márc. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%

#5 Lehet, hogy 2x annyi a pénz, de cserébe meg bármikor börtönbe kerülhetsz, mert ott nem lehet hibázni.

De ha te erre vágysz, akkor miért nem szerződsz le valamelyik fuvarozócéggel, aki kifizeti neked a jogsit, aztán megláthatod, hogy nem fenékig tejfel egy meló.

2023. márc. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

"meg bármikor börtönbe kerülhetsz, mert ott nem lehet hibázni"


Honnan ered ez a "börtönbe jutsz húúh mert mekkora a felelősség" szteretotípia? Legjobb esetben is csak felfüggesztettet kapsz, ha vagy akkora balek, hogy nem nézed a holtteret meg a fel/leszálló utasokat (amelyek amúgy full alap dolgok egy úrvezetőnél is). Minden más esetben pedig legrosszabb esetben kirúgnak (ha valakibe belecsúszol), jobb esetben pedig te leszel a vétlen fél (ha más barom megy beléd).

2023. márc. 30. 21:22
 9/20 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, nem fogod fel, hogy hibázni emberi dolog? Teljesen mindegy, hogy balek-e, hibázni hibázhat. Műszak végén, kora reggel, esőben, rossz fényviszonyoknál, bármikor. Előttem próbálták megmagyarázni, hogy itt egy apró figyelmetlenség végzetes is lehet, míg a légkondis irodádban nem rajtad múlnak emberéletek.
2023. márc. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
92%
Nem nagyon értem, hogy ha ez ekkora buli, akkor a kérdés kiírása helyett miért nem jelentkezel inkább?
2023. márc. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!