Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kiiratkoztam az egyetemről,...

Kiiratkoztam az egyetemről, de a diákigazolványom még érvényes, és van matricám is rajta, igénybe vehetem még a kedvezményes szolgáltatásokat amíg le nem jár a matricám? (Máv, Volán, állatkert, uszoda stb.)

Figyelt kérdés
2023. ápr. 17. 12:59
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Hivatalosan úgy tudom nem. Ezt a kiiratkozáskor le kellett volna adnod.

Ugyanakkor az emberek 99%a kihasználja, mert a kutya nem ellenőrzi amikor jegyet veszel, vagy belépőt.

2023. ápr. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Amíg van érvényes diákigazolványod, igen.

Ha a tavaszi félévet már nem kezdted el, akkor nyilván március végéig volt érvényes.

Ha elkezdted, akkor meg október végéig.

Nincs különbség aközött, hogy befejezted, kiiratkoztál, kirúgtak, vagy csak egyszerűen nem jársz be, az elkezdett félévéken után jár a matrica, és minden ami hozzátartozik.

2023. ápr. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
Nem feltétlenül. Bár ez több mint 10 éve volt, de nekem szólt az egyetem, hogy szolgáltassam vissza a diákot, mert jogosulatlanul van rajta matrica (a regisztrációs héten aktívra tettem magam, még aznap felrakattam a matricát, másnap kiiratkoztam). De még pont tudtam kötni egy olyan szerződést előtte amit csak diákigazolvánnyal lehetett, miután megkötöttem mentem az egyetemre és visszaszolgáltattam az igazolványt. Szóval figyelj, mert ha jelzik hogy vidd vissza és nem teszed meg annak csúnya vége lesz.
2023. ápr. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha kifizetted a félévet vagy elhasználtál egy ingyenes félévet, akkor jár a matrica, egyébként nem.
2023. ápr. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, érvényes addig, amíg a matrica érvényes, tehát márc. 31-ig vagy okt. 31-ig, és ha nem találsz közben munkát vagy nem lesz új jogviszonyod, akkor is ezen dátumok után 45 nappal kell elkezdeni a TB-t fizetni.
2023. ápr. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#3 Ez régen lehet hogy így volt, manapság nem is adnak matricát a félév első 2-3 hetében, egészen addig, amikor már csak vis maior esetén lehet utólag passziváltatni a félévet. Ha meg kiiratkozik, akkor is megmarad a matrica érvényessége, tehát ha a tavaszi félévet már nem kezdte meg, akkor márc. 31-ig, ha most félév közepén, akkor okt. 31-ig (persze ilyenkor el is veszett az a félév). Diákigazolványt meg már nem kell visszaszolgáltatni, gimnázium után még tőlem is elkérték, az új fajtánál egyetemen amikor lejárt az érvényessége, nem lehetett több matricát rakni rá (ugye 8 évig lehet érvényesíteni csak), újat kellett igényelni, akkor mondták, hogy az a használhatatlan kártya az enyém, nem kell visszaszolgáltatni.
2023. ápr. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#6 Annyit tennék hozzá, hogy amikor a gimnázium visszagyűjtötte, ugyanilyen okból az is teljesen felesleges volt, sőt szándékos nehezítés, hiszen utána ilyen ideglenes fecnivel vehetted csak igénybe a kedvezményeket, miközben a leadott igazolványod ugyanúgy érvényes lett volna okt. 31-ig. Nem is alkalmazta minden gimnázium ezt az idióta gyakorlatot már akkor.
2023. ápr. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 Igen. Én 2013-ban érettségiztem, vissza kellett adnom és kaptam papírt helyette, aztán amikor megigényeltem az egyetemit, arra is kaptam papírt, amíg nem jött meg. Totál felesleges volt vissza kérni. Az általános iskolai ráadásul azóta is megvan, a gimis is az a típusú volt, egyetemen lett az új, NEK-azonosítós típusú, ami egyetemi vizsgán személyi helyett is bizonyította a személyazonosságot.
2023. ápr. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ráadásul a 2013-ban kapott diákom elvileg 2021-ig lehetett érvényesíteni. 2022 tavaszán még simán kaptam rá matricát (doktori képzést kezdtem mester után), 2022 őszén szóltak rám, hogy erre már egy éve nem lehetne matricát rakni, és igényeljek az utolsó félévemre új kártyát). Senki nem nézi olyan rigorózusan, mint lehetne.
2023. ápr. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!