Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Valahol utána tudok nézni,...

Valahol utána tudok nézni, hogy melyek voltak Budapesten minden idők leghosszabb villamosvonalai?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 19. 11:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Amit tegnap linkeltem megszűnt vonalakról, szerintem erre is kitér.
2023. ápr. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem a 41-es pályázhatna a címre, nem hinném hogy Magyarországon lenne ettől hosszabb villamosvonal és ráadásul nem volt hanem van (a megszüntek közül nem hinném hogy találnánk hosszabbat) Több mint 1 óra a menetideje :D Busznál a nappali járatok közül ha jól tudom a 133E (talán 27 km és 1 óra körül van annak is a menetideje), metrónál meg az M3 (itt megszüntekkel nem kell számolnunk, mert nincs olyan)
2023. ápr. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A 41-es az egy vonal. Legalább 5-re, de inkább 10-re lennék kíváncsi. Meg arra, hogy hány km-esek.

68-as pl. Móricz és Örs között járt, meg volt egy hosszú vonal, amit az m5-ös autópálya miatt szüntettek meg.

2023. ápr. 19. 15:53
 4/5 anonim ***** válasza:
A 68-as villamos hosszú útvonala kb. 11 kilométer hosszú lehetett. Ahhoz, hogy egy vonal olyan hosszú legyen, mint az 1-es vagy a 41-es, vagy hatalmas kerülőt kell tennie a két vegallomas között, vagy a város két szélét kell összekötnie. Régebben nem volt jellemző, legfeljebb a peremkerületek és a belváros között jártak, így valószínűleg nem volt hosszabb állandó járat (tehát az 1-41 nem számít bele, ez egyébként 24,5 kilométer hosszú volt), mint a mai 41-es.
2023. ápr. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ezzel és egy térképpel meg lehet nézni, hogy melyik vonal mikor honnan hova ment, és az milyen hosszú volt, legalábbis 1950 után, és kb. 2001 előtt.

2023. ápr. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!