Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vészfék húzása vonaton milyen...

Vészfék húzása vonaton milyen következménnyel jár?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 20. 06:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
78%

#10 (01:22) - tényleg volt ilyen probléma a régi típusú, futófelületre nyomódó vaspofás fékrendszereknél. Még a közelmúltban sem voltak mindenhol külön féktárcsás vasúti kocsik. Természetesen ez a probléma a szerelvény maximális sebessége közelében állt elő, mert a primitív vészfékrendszer maximális fékerővel kezdett fékezni nagy sebességnél is - melyet üzemszerű fékezésnél soha nem alkalmaztak.



A kiskorúak elhagyásához meg még annyit, hogy a peronon éppen elinduló szerelvény megállítása még rendben van, de ha a vonat már egy kilométerre elhagyta az állomást, akkor úgyis semmi értelme, mert úgysem tud már visszamenni a gyermekért.


Ha szükséges, akkor az utaskísérő személyzet beszólhat a mozdonyvezetőnek, hogy a legközelebbi állomáson állítsa meg a szerelvényt üzemszerű fékezéssel - akár egy távoli városba tartó gyorsvonat esetén is. Így elkerülhetőek a további felesleges kellemetlenségek.

2023. ápr. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
52%

Nem kell pánikolni, egy talpraesett gyerek feltalálja magát a vasútállomáson is. Képzeld egyszer rossz repülőre szálltam Karácsonykor és Párizs helyett New Yorkba repültem, család meg Párizsba, de nem küldtek értük magángépet hogy hazaszállítsák, menetrendszerintivel jöttek értem. Apám hitelkártyájával a Plaza Hotelben megszálltam, megmentettem egy játékbolt teljes bevételét a betörőktől és a karácsonyfáknál aztán találkoztam anyámmal úgy hogy a betörőkről ő sem tudott :D


Kevin

2023. ápr. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
De mennyi papírmunka, mennyi a visszaállítás ideje és mennyi a bünti összege?
2023. ápr. 21. 10:58
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

A papírmunka annyi, amennyit a vasúti (vagy később az állami) rendőrség csinál magának, és ezt jobbára az egyéb körülmények határozzák meg.


Az eljáró hivatalnok kedélyállapotán és bizonyítási kényszerén kívül még meghatározó, ha valaki egyéb dolgokat is elkövetett, például agresszív volt, tök részeg volt, drogozott, letámadta a személyzetet, a rendőrt, stb. - akkor elég tisztességes eljárás is indulhat.


A büntetés összegét leginkább egy utaskísérő tudja megmondani. Az aktuális szabályzatot és egyéb gyakorlati szakmai eligazításokat ők ismerik naprakészen. A hivatalos összeget valószínűleg meg lehet találni a személyi forgalomért felelős vasúttársaság weboldalán is a forgalmi szabályzatban.


Ezek a szabályok most sokszor változnak össze-vissza, és a vasúton nem szeretnek sokat balhézni, mert a sok problémás kliens akadálytalan célba juttatása a lényeg - ha már megváltották a jegyüket. A kalauzok és mozdonyvezetők különösen utálják ha egy ilyen ügy miatt elhúzódik a munkaidejük, mert ezért ritkán kapnak anyagi ellenszolgáltatást.


A vonatkéséseket eléggé rugalmasan kezelik a vasúti forgalomban, úgyhogy az ritkán okoz komoly gondokat.

2023. ápr. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez chat GPT-vel írt válasz?
2023. ápr. 21. 22:59
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező - "nem" a válasz. (Bár ezt honnan lehet tudni manapság?)


Még nem haltak ki azok az emberek, akik képesek értelmes válaszokat adni. Amúgy nem dolgoztam a vasútnál, de régebben 15 évet ingáztam heti renden vidékről egy nagyvárosba, úgyhogy volt időm közelebbről megismerni a vasút "szellemét". De nehogy már másokkal gugliztasd ki a hivatalos büntiösszegeket meg egyebeket.


Ha legközelebb vonaton utazol - mikor nincs tömeg - és a kalauz is vidámabb pofával tekintgél ki vonatinduláskor, akkor nyugodtan rákérdezhetsz ilyesmire. Ha ez a vizsgálat utáni tartózkodási helye közelében történik, és egy kis tápot is adsz az egójának, akkor még az is lehet, hogy olyan dolgokról fog neked dumcsizni, amit azelőtt elképzelni sem tudtál!

2023. ápr. 22. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!