Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Érvényes MAV jegy az érvényess...

Érvényes MAV jegy az érvényességi időn kívül?

Figyelt kérdés

Tudom hogy hülyén hangzik, vettem automatából oda vissza MAV jegyeket, több személynek (külföldi vendégek vannak nálam) és a visszaúton érvényességi idő este fél 11 és másnap éjszaka fél 2.


Ha én nem akarok este fél 11 ig várni, mert mondjuk a csapat elfárad az egy napos kirándulás alatt, akkor korábban is tudunk utazni?

Mondjuk este fél 8


🙈😭



2023. máj. 4. 07:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan nem, lehet kifogni olyan jegyvizsgálókat, akik emberségből elengedik, de már láttam olyat, akit leszállítottak, mert csak egy óra múlva lett volna érvényes a jegye.
2023. máj. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem.
2023. máj. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hat igen, ha nem ervenyes a jegy akkor nem lehet vele utazni, ha korabban utaztok, venni kell masik jegyet ami mar korabban is ervenyes.


Ebben az esetben viszont a kesobbi idopontra szolo jegyeket meg az ervenyessegi ido kezdete elott vissza lehet valtani. Ha penztarban vagy automataban vetted akkor barmely allomason a penztarban visszavaltjak 20% koltseg mellett. Az online es a mav applikaciobam vasarolt jegyeket az indulas elott legfejebb 1 oraig lehet visszavaltani, 10% kotseg mellett, de ezeket nem a penztarban valtjak vissza hanem az online feluleteken.

2023. máj. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen nyilván ez a logikus, hogy nem érvényes, csak elég kellemetlen. Amikor utoljára utaztam vidékről BPre akkor csak jegypénztár volt és sose kellett időpontot megadni
2023. máj. 4. 08:33
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Par eve 100km alatti viszonylaton mar csak 4 oran az ervenyes jegyeket arulnak.

Sajnos ez van. Ha nem tudjatok mikor jottok vissza, nem erdemes a vissza utra megvenni a jegyeket.

2023. máj. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
* marmint elore nem erdemes megvenni a vissza utra a jegyet.
2023. máj. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A pénztárban át tudják írni az érvényességét ilyen esetben, már ha menetjegyről van szó. IC helyjegynél nem, ott ha az indulásig még több mint egy óra van hátra, akkor vissza lehet váltani 10% kezelési költség fejében és venni kell egy másikat, ha viszont egy órán belül vagy buktad.
2023. máj. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, vissza kellett váltanom 2560 Ft veszteséggel. Nem baj. Tanultam belőle
2023. máj. 4. 18:52
 9/9 anonim ***** válasza:

#5-6

Igazából filozófiailag helyes volt, ahogy írtad, hiszen az ötös válaszban azt írtad, hogy ha nem tudják a visszaút időpontját, nem érdemes megvenni. Ez nem bliccelésre ösztönöz ebben a formában sem, hiszen mire sor kerül az utazásra, már tudni fogják annak időpontját, tehát nem valósul meg az általad leírt tanács körülménye.

2023. máj. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!