Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen típusú busz jár a...

Milyen típusú busz jár a Miskolc-Szolnok vonalon?

Figyelt kérdés
Egyszer utaztam rajta, és tök jó kis busznak találtam, de csak azt tudom, hogy valami volvo... A borsod volán honlapján levő különjárati buszok között talán leginkább egy marcopolo b7r, de ha valaki tudja írja meg :)
2010. okt. 10. 10:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Általában Ikarus 395-ösök vagy 396-osok mennek rajta.Beszokták tenni rá a Volvo Marcopolo B7R-t is.


Esetleg Ikarus E94,E95.


A Borosd Volánnak van egy Ikarus E98-Volvo alvázon,lehet hogy ezzel mentél te.Esetleg ha a rendszámát megjegyezted akkor azonnal megmondom milyen lehetett :).

2010. okt. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :D Ezek szerint én a marvcopolo b7r-et fogtam ki. :D Szolnoktól Miskolcig ikarusz e 94? Na, ezt nem gondolhatják komolyan... :) Három és fél órás az út...-nálunk itt Szolnokon helyi busznak használják... Ültem már helyközis kivitelben is, de a két ajtót -azaz egy ajtóval kevesebben és az ülések feletti rakodópolcon kívül nem sok mindenben különbözött... Az e ill 395-öst még meg is értem... az kb a távnak megfelelő busz. Egyébként a marcopolo és az egyéb ilyen padlószintű buszok már kicsit sokak ezekre a távokra...-hegyet kell mászni és az utasok úgy sem használják ki a hatalmas csomagteret. Viszont ez legalább "reálisan" van motorizálva a b7r alváz-motor párosítással, de, hogy egy alfaregióba, vagy egy volvo Irizal centuriba minek van 12 literes volvo motor azt már nem értem... :D

Jah, és, természetesen fenntartom továbbra is, hogy nagyon kényelmes busz volt, csak indokolatlannak tartom a padlómagasságát... Persze még mindig jobb, mint, hogy csomó helyen úgy max 1 órás útra készített credo ec 12-eseket raknak be...

Bocsi a hosszú vélemény kinyílvánításért, de elindult az agyam a buszközlekedés racionalizálása terén. :D

üdv: 24/f

2010. okt. 11. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!