Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha lekésem az átszállast mi...

Noncsi2020 kérdése:

Ha lekésem az átszállast mi történik ilyenkor?

Figyelt kérdés
Ahol én lakok ilyen esetben ahol az átszállás van új jegyet kell venni. Ez Magyarországon is igy van? Vagy mit kell tenni ilyenkor?

2023. máj. 13. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Új jegyet kell, ha tovább akarsz menni. De ha nem a te hibád, akkor visszatéríti a vétkes cég. Ez az én személyes tapasztalatom.
2023. máj. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

Vonatot ha lekésed mész a következővel nem kell új jegyet venni.

Ausztriában a sparsheinkarte hasonló mint írtál dehát késik a vonat a kalauz ráfirkant vmit és mehetsz tovább.

2023. máj. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

Attól függ milyen járatról van szó.


Vonatot írtál, a MÁV-nál a sima menetjegyet bármelyik vonaton felhasználhatod az érvényességi időn belül. Helyjegyes vonatnál csak a helyjegyet kell újra megvenned.

2023. máj. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nyíregyháza-szeged. 1osztaly intercity helyjeggyel.
2023. máj. 13. 16:05
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha InterCity - t késel le, és a következő is InterCity, akkor arra a vonatra kell venned IC pót- és helyjegyet, de menetjegyet NEM.
2023. máj. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Én sokszor jártam így. Nem szoktam új jegyet venni - pedig kellene. Megmondom a kallernak, hogy mi a szitu és elfogadják.
2023. máj. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

6-os, dehogy kellene.


A vonatjegy két részből áll:

1. Menetjegy

2. Pót- és/vagy helyjegy


Előbbivel fizeted ki a megtett távolságot , utóbbival az elvileg magasabb színvonalú szolgáltatást és / vagy azt, hogy tuti legyen ülőhelyed.


Ezek közül a menetjegy az, aminek van egy, a konkrét vonattól független érvényességi ideje , míg a helyjegy vonathoz kötött. Így ha nem vasúthibából késed le a csatlakozást, akkor új helyjegyet kell venned.

2023. máj. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2023. máj. 14. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!