Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy lehet használni az...

Hogy lehet használni az országos bérletet?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdésnek tűnik, de azt hallottam, hogy intercityre nem érvényes. De viszont olyant is halottam hogy arra is, csak a hely jegyet kell megvenni. És hogy csak ha Budapestről a Balatonra vagy fordítva szeretnél utazni akkor úgymond nem érvényes arra az országos bérlet. Melyik igaz? Vagy hogy van ez akkor?

2023. máj. 19. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Olyan szakaszokon, ahol az InterCity pót- és helyjegyköteles, egyáltalán nem érvényes rá, ugyanez vonatkozik az első osztályra. Ezt leszámítva tulajdonképpen mindenhol használható, még InterCity vonatnemű járatok gyorsvonati besorolású kocsijaiban is, ha van ilyen.
2023. máj. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

itt minden le van írva:

[link]


"arra is, csak a hely jegyet kell megvenni"

Így nem jó!

2023. máj. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet hülye kérdésnek tűnik"

Kb. naponta kiírja valaki.


"...de azt hallottam, hogy intercityre nem érvényes."

Jól hallottad. Amire helyjegy kell, arra nem érvényes.


Itt megtalálsz minden infót:

[link]

2023. máj. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azokon a balatoni vonatokon érvényes amelyek nem közlekednek Ic és gyorsvonati kocsikkal.

Szóval a személy, zónázó, interrégió, és sebes vonatokra illetve a Balatonfenyvesi kisvasútra jó, de az elő-, fő-, és utószezonban az Ic és egyéb hely- és pótjegyes vonatokra nem érvényes.

Más szakaszon mint például a szegedi és szombathelyi Ic-kre érvényes, de csak a gyorsvonati kocsikban foglalhatsz helyet.

További kérdésekre pedig itt találsz választ:

[link]

2023. máj. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2023. máj. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!