Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi a véleményetek a belföldi...

Mi a véleményetek a belföldi távolsági buszközlekedésről?

Figyelt kérdés
Ha rendszeresen, vagy alkalomszerűen utazol Magyarországon belül busszal, mik a tapasztalataid? Tartják a menetrendet? Tiszták, jó állapotúak a járművek? Érdemes vonat helyett választani (ahol elérhető alternatíva)?
2023. máj. 21. 11:25
 1/3 nemaRendőrség ***** válasza:
89%

Eger Miskolc vonalon több százszor utaztam az elmúlt években, szerintem igényes, gyors és kedvesek a sofőrök.


Illetve a Miskolc környéki buszokkal sincs nagy bajom, bár idáig szerintem szerencsém volt, mert nem nagyon voltak cigók rajtuk.



Viszont én vonatpárti vagyok. Miskolc Pest között van 1+ osztály ami nagyon kényelmes. Valamint a balcsi körül is vonatozni szoktunk ha leugrunk a nyaralónkba (van hogy közvetlen vonattal, van hogy kocsival).


Azokon jobban lehet mozogni, tágasabb stb. Szokott lenni büfékocsi is

2023. máj. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A tisztasággal és a menetrenddel nincs baj, Pest megyében buszozok alkalmanként, régen jártam Szolnok-Jászberény között, na, az a szombati piacon tömött és egy bizonyos réteg nem éppen igényesen viselkedő típusával. Viszont én is vonatpárti vagyok, a busz nagyon ráz, nem tudom rajta a rejtvényemet sem fejteni, meg hosszabb úton kicsit rosszul is érzem magam rajta, más járművel nincs ilyen problémám.
2023. máj. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
87%

Én túrázóként az ország minden táján használtam már a helyközi buszokat, a tapasztalataim roppant vegyesek. De a kérdés csak a távolsági (mai szóhasználattal országos) járatokra vonatkozik, ezekkel sokkal kevesebb a probléma mint az elővárosi vagy regionális buszokkal. Ezzel együtt e szegmensben is volt már soha elő nem kerülő járat és oltári szakadt busz, meg folyamatosan mobilozó sofőr , szóval tud ezekkel is gond lenni. Viszont jó tapasztalatom is van, sok.


Ennek ellenére távolsági utazásra lehetőleg vonattal indulok, egyszerűen tágasabb és mivel sörissza ember vagyok, legalábbis utazás közben , így szempont, hogy van mosdó is.

2023. máj. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!