Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Csak én szenvedek az ország/vá...

Csak én szenvedek az ország/vármegyebérlettel?

Figyelt kérdés
Busszal közlekedek, és a vonalkód beolvastatásával rengetegszer meggyűlik a bajom. A legjobb az, mikor az istennek se akarja leolvasni, pedig már fél méteres távban minden centiméteren minden szögben odatartottam, és akkor sem. Az is fasza mikor szólok a sofőrnek, hogy azt írja ki a terminál(?) hogy beolvasás szüneteltetve, erre ő újraindítja vagy nem tudom, megkérdezi hogy mostmár jó-e, mondom hogy semmi változás, mire ő lemondóan közli, hogy nyugodtan üljek le. Nem tudom, miért nem lehetett a QR kódos rendszert megtartani... Következő hónapban már biztos hogy a normális bérletet veszem. Én vagyok csak ilyen szerencsétlen, vagy más is szenved ezzel?

2023. máj. 23. 06:44
 1/7 anonim válasza:
100%

Szerintem nekem eddig összesen egyszer sikerült beolvasni az elmúlt 2 és fél hétben.

Úgy vettem észre hogy a papír alapúakat jobban beveszi a gép, nekem a telefonost kb. soha.

A QR kód szerintem is sokkal jobb volt. Ott max. akkor lehet gond ha a telefonnal gond van. Itt meg a buszok is hol működnek, hol nem.

Nálunk mondjuk szerencse, hogy ugyanazok a sofőrök váltják egymást és egyik sem akad fenn rajta. Nekik is csak púp a hátukon ez az egész, intenek hogy rendben van, menjek tovább.

Én biztos nem venném a régi bérletet ettől függetlenül, mivel a munkáltató azt nem téríti, így fizethethetném a teljes árat én.

2023. máj. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Nem, az egész ország szenved tőle, mert újabb forrást vont ki egy amúgy is alulfinanszírozott rendszerből.
2023. máj. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"A QR kód szerintem is sokkal jobb volt."

Dehogy jó, egy elavult baromság az, hogy neked kell beszkennelni a kódot, aztán mindenféle idióta ábrákat mutogatni. A normális megoldás az, mikor neked van kódod, és azt olvassák be (lásd MÁV kalauzok), az egy másik kérdés, hogy a buszokra ilyen sz.r leolvasókat sikerült venni.

2023. máj. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Használat szempontjából mindenképp jobb volt, az legalább működött. Itt meg állsz a bérleteddel a leolvasónál mint valami idióta és zsonglőrködsz hogy történjen valami.

Napi szinten többször eljátszani ezt azért tényleg nem túl jó élmény.

2023. máj. 24. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az esetek 2/3-ában már működik. Az a kulcs, hogy akár 15 centire tartsd alá a fénybe, és NE mozgasd. Kicsit is mozog a kezed és már nem olvassa be. Ma háromszor utaztam volánnal, mind3x beolvasta egész rövid idő alatt (3-4 mp). Viszont ma láttam, amikor vártam a buszra, hogy a szembeirányba menő buszon elég küszködős volt a 6 embernek felszállni, volt is vagy 2-3 perc, mire elindult a busz.


Egyébként a világ legnagyobb hülyesége a beolvastatáshoz ragaszkodni. Ugyanezeken a validátorokon van NFC is, csak a MÁVappot kéne NFC-ssé tenni, hogy csak érinteni kelljen. Annak nincs optikai akadálya..

2023. máj. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Hát ezt kipróbálom. :)

Szerintem 10 cmnél megálltam.


Azzal viszont kizárnák az NFC-vel nem rendelkező készülékek tulajdonosait.

Pl. nekem sem tud NFC-t a telefonom annak ellenére hogy nem régi, 5G képes. Viszont az NFC nekem nem volt prioritás a választásnál.

2023. máj. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
#6 évek óta ígérik, hogy lesz egységes, kártyás közlekedési rendszer. Az új típusú személyi erre is jó lenne. A teljesárú, távolság alapú vonatbérleteket már eddig is lehetett személyire vásárolni, de a vármegyéset már nem. Tehát nem feltétlenül NFC-s telefonra lehetne csak. bankkártyára, személyire, külön kártyára is.
2023. máj. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!