Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Csak én vagyok rosszul ezektől...

Csak én vagyok rosszul ezektől az új InterCity kocsiktól?

Figyelt kérdés

A felújított, nagy hanggal bejelentett sok új IC 2. Kocsiról lenne szó, ahol sikerült mindent úgy összezsúfolni, hogy egy normál méretű ember nem tud elférni kényelmesen.


Tény, hogy tiszta, szép és modern. Aláírom, olyan mintha minden ilyen kocsi IC 1. Osztály lenne dizájnban.


Viszont ezt gondolom sikerült úgy megoldani, hogy nem kibelezték a régi kocsikat a vasig, hanem ráhúztak mégegy réteget mintha a régi kopott parkettát nem felszednénk, hanem arra húznánk fel mégegy réteget. Ha most felpattintanám csavarhúzóval a falakat ott lenne alatta a régi ic kocsi belseje. Olyan keskeny az ülésben a hely, hogy a jobb könyökömet a fal nyomja, a balt pedig a mellettem levő utas, akinek emiatt kb ki kell ülnie a folyosóra és csak félig ül a székén, a másik fele a levegőben.


Természetesen ezt sem lehet kényelmesen megoldani, mert sikerült olyan parabolásra csinálni az üléseket, hogy a székek széle felkunkorodik és nyomja minden testrészét az embernek ami hozzáér.


Ez sem elég, mert a térdem folyamatosan nyomja az előttem levő ülése, vagy a szembe ülő ember térde.


A másik pedig, hogy valószínüleg ólomból sikerült mindezt megcsinálni, mert ezekben a kocsikban a térerő rosszabb itt a 21. Században, mint 1242-ben a tatárjárás idején.


Egy tehervagonban kényelmesebb lenne az utazás, mert ott legalább le lehet feküdni a földre.


A régi ic 2. Osztályú kocsikkal semmi bajom nemvolt.


Miért és kinek jó ez?


2023. jún. 1. 16:54
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

És nem vagyok 200 kilós 2 méteres ember.

188 cm 85 kg vagyok vékony testalkattal.

2023. jún. 1. 16:56
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Olyan ez, mint a Kombino villamosok, normál méretű ember segge lelóg a neki rendelt ülésről. Lehet, hogy így akarják fogyásra serkenteni az utasokat.
2023. jún. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

2018-ban egy rövid ideig dolgoztam a MÁV-nál, ezeknek a kocsiknak a villamos és számítógépes hálózatán.


Egyetlen kocsiba 21 kilométernyi vezeték van bezsúfolva. Ne csodálkozzunk a rossz térerőn, egy "kicsit" sok az elektromágneses zavar.

2023. jún. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
7%

De gondolom a vármegye bérlet az jo, higy ugy utazol hogy kb minden veszteseges, mert csoro vagy es nem fizeted meg...


Ez az ára az olcso jegynek.

2023. jún. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#4

A kérdéses kocsikra (95%-ban) pont nem jó az országbérlet.

2023. jún. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Milyen kocsiról van szó pontosan?


Ez? [link]


Esetleg ez? [link]

2023. jún. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Na ez az egyik oka, hogy elsőosztályon szoktam utazni, a másik meg az, hogy még aznap is olcsóbb okosjegyek vannak rá, míg másodosztályra napok óta csak a teljesárú jegy elérhető, így konkrétan 30%-al olcsóbb az elsőosztály és még a kényelmet is megkapom.
2023. jún. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Így van, 1. osztályon elég jók az ülések ezekben is.
2023. jún. 2. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

6-os kérdező: az első linken szereplő kocsiról van szó.


7-es: mi az az okosjegy?

2023. jún. 2. 10:45
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
2023. jún. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!