Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Le lehet foglalni egy fülkét?

Le lehet foglalni egy fülkét?

Figyelt kérdés

Ha pl 4-en utaznánk, és a fülke 6 személyes, illetve a vonat helyjegyes, van rá mód hogy az új grafikus helyválasztásnál megveszem mind a 6 helyet?

Tehát ha valaki oda ül akkor lehet rá hivatkozni hogy megvettem azokat a helyjegyeket?



2023. jún. 29. 13:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Hogy merült fel, hogy nem?
2023. jún. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
Ha veszel csak helyjegyet azokra a helyekre akkor igen, az a tiéd.
2023. jún. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Justinianus ***** válasza:
80%
Apró probléma, hogy helyjegy magában nincs, azt ugyanis a felár tartalmazza (feláras vonat=helyjegyköteles vonat).
2023. jún. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hallottam olyat hogy leültek és a jegyvizsgáló mondta hogy nem ül ott senki és miért ne ülhetne le hiába vették meg maguknak. Ahogy néztem most már van olyan hogy csak helyjegy, ami az országbérlet mellé jár, hogyha feláras vonaton szándékozik valaki utazni.
2023. jún. 29. 14:30
 5/14 anonim ***** válasza:
44%

Lefoglalhatod, de felesleges, mert úgyis le fognak oda ülni ha tele van a vonat.

Teljesen felesleges baromság ez amit próblász csinálni. Többször felmerül itt a gyakorin ez a kérdés. Érten én hogy nem tetszik ha más is utazik veletek. De ha ennyire degenerált antiszociális szánalom vagy, akkor menj autóval. Ha nem bírsz ki 2-3 órát emberek között, akkor érdemes lenne egy pszichológust felkeresni!

2023. jún. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem azzal van nekem gond hogy beülnek, de ha már 4-en, 5-en vagyunk, és még beülnek egy 6 fős fülkébe akkor nem igazán van kedvem nyomorogni. Igen, ha tele van a vonat persze hogy leülnek, de ha meglehet oldani akkor költök rá egy kis pluszt, hogy kényelmesen lehessen utazni. Tudom akkor járjak autóval, és ha nincs autóm ne nyavalyogjak, illetve hogy tömegközlekedés stb. De szerintem valamennyire megérthető, hogy ha lehet akkor nem szívesen zsúfolódok.
2023. jún. 29. 15:07
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

Hiába foglalod le, le fogja ültetni a kaller azokat akiknek nincs helye.

A múltkori ökör az egész vonatot le akarta foglalni :D Honnan veszitek ezeket az agyalágyult ötleteket??

Közösségi közlekedés, tömegközlekedés. A nevében is benne van, hogy egymás se..ébe fog érni a farkatok!

Vegyél magántengeralattjárót!

2023. jún. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Sima IC-n nem hiszem, hogy a gyakorlatban működhet, legalábbis egy tömött vonaton.

Fekvőhelyesen meg lehet oldani, hogy lefoglalj egy teljes fülkét (egy fülkébe lehet 4- és 6-ágyasként is jegyet venni, itt leginkább 3 vagy kevesebb, illetve 5 személy utazása esetén érdekes a kérdés).


Csoportos utazás is lehetséges, de ez inkább 10 fő felett, és kicsit körülményesebb: [link]

2023. jún. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Most nem fogom megkeresni a pontos idézetet az üzletszabályzatból, de alapvetően ki van zárva annak a lehetősége, hogy te megvegyél több jegyet , mint amennyire szükséged van, majd utána ne hagyd, hogy oda más leüljön.


Ez pontosan azért van így, hogy nehogy valaki lemaradjon egy helyjegyes vonatról azért, mert valaki feleslegesen megvett még plusz jegyeket és helyeket. Ráadásul minimális pótdíjért cserébe az is felszállhat egy helyjegyes vonatra, akinek nincs érvényes helyjegye az adott vonatra. Na ő pontosan a szabadon maradó helyre ülhet le, azaz arra, amit te kifizettél.


Nem beszélve arról, hogy elég sok vonat bizonyos részszakaszon helyjegy nélkül is igénybe vehető , azon a szabadon maradó helyek elfoglalhatók helyjegy nélkül. Ismét bukó neked.

2023. jún. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%
Mivan? Apuka nem adja oda a Teslát? Brühühühü!!
2023. jún. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!