Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A MÁV online jegyvásárlási...

A MÁV online jegyvásárlási oldalának grafikus helyjegy választási felületén (ha lehet) honnan lehet tudni, hogy melyik irányba fog nézni a választott szék, mi lesz a vonat menetiránya?

Figyelt kérdés
Ez azért rendkívül fontos számomra, mert elkerülhetetlenül rosszul leszek, ha a menetiránynak háttal vagyok kénytelen utazni!

2023. júl. 9. 19:34
 1/3 anonim válasza:
69%

Sok sikert. Én most ülök a Göcsej IC-n, mert a korábbira volt jegyem, de nincs olyan számú ülés az IC- kocsiban, amire a rendszer helyjegyet adott, a kocsi tele, sehova nem tudtam leülni.

Úgyhogy a legkisebb gondod legyen, merre ülsz.

2023. júl. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet tudni, hogyan vannak forgatva a kocsik. A szerelvényfordulót meg lehet nézni előre, és kimenni előre, hogy hogyan áll a kérdéses kocsi, de nincs rá garancia, hogy nem lesz ahelyett egy másik kocsi vagy egy egész szerelvény.

De ha menetiránynak háttal ülnél, a szemben ülő is érdekelt lesz abban, hogy ne hányjad le.

2023. júl. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
21%
Sose értettem ezt a hisztit, hogy "Jaj, rosszul leszek, ha háttal ülök." Ki kell próbálni, hogy nem nézel ki, észre sem fogod venni, hogy fordítva ülsz. Még azt is el tudod képzelni, hogy neked előre megy a vonat. Ha meg kinézel, a táj is nyugtatóbb, mert távolodik szép lassan, nem szembe rohan.
2023. júl. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!