Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Metróval hogyan lehet közleked...

Metróval hogyan lehet közlekedni Budapesten?

Figyelt kérdés

Hol tudok rá jegyet venni? illetve ha felszállok rá, ki mutatja valahol hogy melyik megállónál vagy hogy melyik megálló következik? illetve ha jegyet veszek kell valamit csinálni? pl mint buszon átlyukasztani


bocs még sosem utaztam metróval, most megyek először Budapestre



2023. júl. 13. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A metróra nincs külön jegyféleség. Ugyanazok jók, mint az összes többi járműre. Vonaljegy, napijegy, bérlet stb. Pénztár, közönségszolgálat van, de kevés helyen. Automata meg minden állomáson van (lehet, akad kivétel, nem tudom).

Ezek érintőképernyős készülékek, mindent meg tudsz rajta venni, és fizetni is tudsz érmével, bankjeggyel, kártyával.

Az egyes vonalak közti átszállásra elég egy jegy, nem kell másik. Kivéve persze a visszautat. Tehát mondjuk a Keleti pályaudvarról a Nagyvárad térre metróznál, akkor M2-Deéktér, majd M3 Deáktér/Nagyvárad tér egy jegy. Ugyanerre másik lehetőség M4 Kálvin téri átszállás szintén az M3-ra.

A jegyet befelé menet lehet érvényesíteni. Nincsenek lyukasztók, hanem azok a sárga készülékek nyomtatnak rá. Érvényesítés helyét és időpontját.

Ellenőrizheti elvileg bárhol (a szerelvényen is), de gyakorlatilag a belyáratnál vagy a kijáratnál szokták nézni, néha lent a mozgólépcső alján.

2023. júl. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az összes metrómegállónál van automata, de ha vonattal mész, Kelenföldön, a Keletiben, Kőbánya-Kispesten ügyfélközpont is van, a Nyugatinál meg jegypénztár.

A jegyet a bejáratnál található jegykezelő automatánál kell érvényesíteni.

Bemondják, hogy melyik megálló következik, de ki is írják.

2023. júl. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
Az előzőekhez annyit hozzátennék, hogy ha van jegypénztár, és nem sietsz (mert mindig sor van), akkor ott vedd meg a jegyet. Az automaták hol működnek, hol nem, az érintőképernyőjük rosszul van kalibrálva és néha érintés helyett ütni kell, balszerencsés esetben pedig el is nyelhetik a pénzedet.
2023. júl. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%
Megtudom erősíteni a 3-as válaszolót, múltkor a Puskás Ferenc Stadionnál akartam bérletet venni, de mindegyik automata használhatatlanul működött, így végül nekem is a pénztárban kellett jegyet venndm.
2023. júl. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
57%
vennem*
2023. júl. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!