Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van itt olyan, aki ma utazott...

KmsRys kérdése:

Van itt olyan, aki ma utazott azon az S80-as személyvonaton, aminek 13:08-kor kellett volna Akadémiaújtelep megállóhelyre érkeznie?

Figyelt kérdés

Csak úgy kíváncsiságból. Mivel késett, gondolom a késést próbálta behozni a mozdonyvezető, csakhogy olyan gyorsan száguldott az a FLIRT, hogy nem tudott időben megállni, teljesen túlment a peronon, ezért vissza kellett tolatnia :D


Szóval ja, nem volt valami érdemes megpróbálni behozni a késést, mert így csak még többet késett :D


Van itt olyan, aki utazott rajta? Én ott szálltam fel egyébként, miután visszatolatott.



#vonat #MÁV #késés #Stadler FLIRT #Akadémiaújtelep #ilyet se láttam még
2023. júl. 21. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Van menetrendi és pálya oldali és szerelvény oldali megengedett. Az aktuális járatnak az a megengedettje, amelyik alacsonyabb. Ha késésben van a járat, akkor megemelheti a sebességet ha a pálya és a vonat megengedett sebessége nagyobb a menetrendinél, de a pálya és vonat oldali megengedettet már nem lépheti át órás késésnél sem, ezt látják a központban és a vonatbefolyásoló sem engedi. A Flirtnek 160 a megengedettetje, a pálya nem tudom, de biztos hogy nem magasabb 120-nál, úgyhogy 120-nál biztos nem ment gyorsabban. Esetleg a féktáv kicentizésével akart időt nyerni, ami nem jött össze (vagy azt hitte hogy áthaladós megálló és amikor rájött, akkor már féktáv on kívül volt.)


Nem voltam rajta. Microsoft Train Simulatorban én is jartam így 2-azer is Bp-Szeged távon 🤣

2023. júl. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Valamelyik nap Göd Felsőnél vártunk a vonatra, az is késésben volt, a szerelvénynek csak egy bő 50 méterrel előrébb sikerült megállni. Néztük, hogy elszáguld előttünk majd elég élesen befékez. Az eleje a vasúti átjáróban volt :DDD
2023. júl. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen elfékezések nem jók, de nem ritkák. Én napi ingázóként minden hónapban belefutok egy-egy ilyenbe, de olyan is volt, hogy reménytelen lett volna már megállni, oldotta is a féket a vezér, de mivel nagyon le akartam szállni, végül vészféket húztam.
2023. júl. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3 melyik vonalon utazol? Ingáztam 1-1 évet a 70-esen és a 2-esen de nem tapasztaltam ilyet.
2023. aug. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!