Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha online mobiljegyet vásárolo...

Ha online mobiljegyet vásárolok, és aktiválom, majd kikapcsolom a mobilnetet, elveszik a jegyem?

Figyelt kérdés

Tudjátok mikor megjelenik a telefonon a kis ábra meg a jelenlegi idő, majd kikapcsolom a mobilnetet, lezárom a képernyőt, akkor utána már nem tudom megnyitni a jegyem?

Meg ha már feljött, akkor igazából fogyasztja a mobilnetet a lezárt képernyő? Van aki ezt mond, van aki azt...



2023. aug. 15. 12:53
 1/3 bazaltkaroly ***** válasza:
100%

Mobiljegy terén nem tudok sokat nyilatkozni, de amennyire tudom, van egy lista a megvásárolt jegyeknek, ahol meg tudod nyitni újra a már aktív jegyet. Ezt látni kéne, és kipróbálni.

A mobilnet, ha be van kapcsolva, de a telefon képernyője le van zárva, akkor is fogyaszthat. Ha van olyan alkalmazásod, aminek engedélye van az internet használatához, lehet, hogy továbbra is gyűjtöget majd adatokat, ami kis mennyiségben, de fogyaszt.

Ha Androidod van, akkor a beállítások alatt, keresd ki az internet és wifi menüt, majd ott a mobilnet pontot. Azon belül kell lennie egy applikáció adatfelhasználása pontnak, ahol részletesen kiírja, hogy melyik app, mennyi netet használ. Ha ez zavar, akkor kell lennie valahol egy háttéradatok funkciónak, amit be tudsz kapcsolni.


Közben találtam egy angol leírást róla, ha kell: [link]

2023. aug. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az ábrát mutasd meg a sofőrnek/metróban a beléptetőnek és nyugodtan zárd be a sarokban lévő X-szel. Az ellenőrnek úgysem ezt kell mutatnod, hanem a jegykódot, ami egyébként offline is elérhető, miután aktív mobilnettel érvényesítetted a jegyedet.
2023. aug. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. aug. 16. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!