Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi értelme van a fülkés...

Mi értelme van a fülkés kocsiknak (vasúton)? Miért alakultak ki?

Figyelt kérdés

Szerintem sokkal kényelmetlenebbek, mint a termes kocsik:

- az egy fülkében utazók jobban hallják egymás beszélgetéseit

- sokkal intimebb közeget teremt, pedig egy tömegközlekedési eszköznek nem ez lenne a feladata

- kevésbé szellőzik

- az ajtókat mindig csukogatni kell, különben a fékezésnél ki-be-csapódik



2023. aug. 16. 23:19
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Máshogy nézve:

-a más fülkében ülőkét meg kevésbé

-egy családnak vagy baráti társaságnak ez nem igazán baj, sőt

-szellőzik az rendesen

-ha jól működik, akkor nem.


Voltak régen olyan kocsik, amikben kívülről lehetett beszállni a fülkébe, vagyis folyosó nem volt.

Miért alakult ki, miért maradt meg? Valószínűleg van rá igény, nem mindenki szeret 80 emberrel egy légtérben utazni.

2023. aug. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem neked találták ki és mivel nem körülötted forog a világ, ezért mások igényeinek is kedvezni kell.
2023. aug. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Én speciel jobban szeretem, mindig megörülök, ha felszálláskor észreveszem, hogy fülkés a kocsi, nem is tudom, miért :)

Talán kicsit olyan nosztalgikus, a gyerekkori/fiatalkori utazásaimat juttatja eszembe. Nagy titkokat meg nem a vonaton szoktam megtárgyalni, viszont a zsivaly idegesítőbb, ha egy légterű az egész kocsi.

Az pedig a másik, hogy jobban meg tudod válogatni, hogy kivel szeretnél inkább utazni, azáltal, hogy ki mellé ülsz le.

Ez viszont lutri, ha elsőként szállsz be, akkor bárki melléd ülhet, szóval annál biztosabb a döntésed, minél jobban tele a fülke. Érdekes, hogy mégis mindenki oda száll be, ahol a legkevesebben vannak, akkor is, ha borítékolható, hogy megtelik a vonat az út végére. Ez megérne egy tanulmányt a brit tudósoknak 😀

2023. aug. 17. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Az a lényeg, hogy jobban halljad, meg intimebb legyen a hely. Családoknak, baráti társaságoknak, stb lett kitalálva. Pont azért, hogy el legyen szeparálva.


Szellőzik az rendesen ha jó a szellőző rendszer. És az ajtó csep csapódik semerre ha jó. Azok szoktak csapódni fékezéskor amelyik rossz.


"egy tömegközlekedési eszköznek nem ez lenne a feladata"

Mesélj nekünk ó nagy közlekedéstudományos mester mi a tömegközlekedési eszköz feladata! Isszuk szavaid!

2023. aug. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Pont, hogy a fülkes jóval szeparáltabb, nyugisabb, a termesben mindenki hall mindenkit, ha egy uzas büdös, az az egész kocsiban büdös.

Én fülkésben szeretek utazni.

2023. aug. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%

"az egy fülkében utazók jobban hallják egymás beszélgetéseit"


Mi az, hogy "jobban"? A körülötted ülőket amúgy is hallod. Ha meg nem hallod az azért van mert mindenki pofázik mintha kötelező lenne. Pont ez a fülkés előnye, hogy jobb esetben csak a veled együtt utazókat hallod.


"sokkal intimebb közeget teremt"


Nem teremt intimebb közeget egy átlag ember számára. Maximum ha valaki nem tanult meg szocializálódni az nem fogja tudni kezelni a helyzetet, hogy másokkal van egy szűk légtérben.


"kevésbé szellőzik"


Nem.


"az ajtókat mindig csukogatni kell, különben a fékezésnél ki-be-csapódik"


Hát ez aztán már végképp csak mondvacsinált ok... :D

2023. aug. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
56%
Teljesen megértelek, kérdező, én is gyűlölök fülkés kocsiban utazni, főleg, ha egyedül utazom. Többször kifogtam már normálatlan, idióta, viselkedni nem tudó egyedeket, és azokkal összezárva utazni 2,5-3 órákat kész rémálom. Ezzel szemben egy termes kocsiban nem mászik bele senki az arcomba, és megvan a privát szférám is.
2023. aug. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
39%
#7: termes kocsiban pont ugyannanyira van a pofádban a szemben ülő. Az ülések közti lábtér egyforma.
2023. aug. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
56%
De az nem mindegy, hogy mennyi. :DD Ráadásul nem feltétlen kell négyes ülésbe ülni, ha van lehetőségem, csak két üléses helyre ülök/veszek helyjegyet. Valamint a lónak van pofája, nem nekem.
2023. aug. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
33%
Látszik megjelentek az antiszociálisak és lepontoztak minden normális választ.
2023. aug. 20. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!