Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Lesznek valaha nekem olyan...

Lesznek valaha nekem olyan vezetőfülke nézetből felvett videók az M1-es, M2-es és M3-as metróról, mint amilyen az alábbi, M4-es metróról készült videó? (ld. alább)

Figyelt kérdés

Én nagyon kicsi (2-3 éves) korom óta rajongok a kötöttpályás közlekedésért, azon belül is főleg a metróért... Mindig is metróvezető szerettem volna lenni, annyira mániákusan szerettem a metrót, hogy azt szavakba önteni nem lehet... Gyerekkorom legszebb emlékei is ehhez kapcsolódnak szinte mind, amikor csak azért felutaztunk évente többször is Pestre, hogy egész nap mást se csináljunk ott, csak metrózzunk...


Az egyetemi éveim alatt viszont többféle pszichiátriai betegséget diagnosztizáltak nálam (részben ezek miatt sem fejeztem be végül az egyetemet), később pedig autizmust is megállapítottak... Ekkor már bizonyossá vált számomra, hogy SOHA nem lehetek metróvezető, akármennyire is szeretnék, ugyanis ezek mind (külön-külön is) kizáró tényezők a PÁV-on...


Egy dologról viszont még nem mondtam le: hogy láthassam vezetőfülke nézetből az M1-es, M2-es és M3-as metrót videón úgy, ahogyan az M4-es látható például az alábbi YouTube-ra feltöltött videóban:

https://www.youtube.com/watch?v=DvJZ9a9_2Pg


Hogy kicsit érzékeltessem, hogy mennyire metrómániás vagyok, az alábbi linken megvásárolható videók nekem MIND megvannak, és ezeket már RENGETEGSZER láttam:

[link]


Sőt, még más hasonló videóim is vannak más cégektől (nem csak a Video 125-től), azokat is már RENGETEGSZER láttam... Rengeteg alatt tényleg rengeteget értek, 2006 óta nézek ilyeneket, és heti rendszerességgel, hetente többször is (mikor még újdonság volt, akkor napi rendszerességgel néztem)... És eddig még nem untam meg egyiket sem, nem tudom, hogy valaha rájuk fogok e úgy unni, hogy soha többet nem nézem már meg őket, de szerintem soha nem lesz ilyen... Hiszen nekem ez a(z egyik) legnagyobb mániám...


Már a BKK-nak és a BKV-nek is írtam ez ügyben, a BKK azt írta nekem legutóbb, hogy kövessem a YouTube és Facebook oldalukat, és azzal hitegettek, hogy előbb-utóbb lesznek ilyen videók a korábbi vonalakról is, de azóta sem lettek ilyenek (pedig ez már nagyon régen volt)... Pedig gondolhatjátok, hogy ha a londoni / párizsi / stb... metrókat már nagyon-nagyon sokszor megnéztem vezetőfülke nézetből, akkor a budapesti metrót mennyire szeretném látni, amin még utazni is tudok rendszeresen (ha vezetni nem is)...


A kérdésem / kérésem a következő lenne tehát röviden összefoglalva: lesznek valaha ilyen videók a 3 metróvonalról, amik publikusan is elérhetőek lesznek? Ha nem, megoldható lenne valahogyan, hogy számomra elérhetőek legyenek ilyenek, vagy készüljenek ilyenek? Akár még fizetnék is érte, hiszen a külföldi metrós videókért is fizettem, nem is keveset... Mondjuk azért nem extrém összegeket, mivel rokkantnyugdíjas vagyok, tehát egyáltalán nem vagyok gazdag (sőt, inkább szegény vagyok, jóval az átlag alatti jövedelemmel, csak szerencsére még a szüleim élnek és támogatnak)...


U.i.1.: Igen, tudom, hogy volt már egy ilyen kérdésem, ezért kár jelentgetni a kérdést, majd a gyk staff eldönti, hogy ez maradhat e...


U.i.2.: Ezt a kérdést (vagy ha ezt törlik, akkor az előzőt) addig fogom kiemelgetni, amíg nem lesznek a birtokomban ilyen videók, akinek nem tetszik, az ne nézze / ne olvassa...



2023. aug. 22. 16:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
Ha összeismerkednél, esetleg összebarátkoznál egy metróvezetővel és megkérnéd, hogy ő csináljon neked ilyen videót? Nem tudom ez lehetséges-e, de talán megpróbálhatod.
2023. aug. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

#1: Már ezt is próbáltam, több metróvezetőnél is... Mindegyikük jobban féltette az állását, mint amekkora volt a "barátságunk"... :-( De azért köszönöm a tippet / segítő szándékot! :-)


Tegnap írtam a BKK-nak megint, kb. ezt a szöveget, amit ide is leírtam, kíváncsi leszek, hogy ezúttal mit fognak majd rá válaszolni...

2023. aug. 22. 17:40
 3/21 anonim ***** válasza:
93%

Kárpótlásnak itt van egy a 14-es villamosról (a villamos is kötöttpályás):

https://www.youtube.com/watch?v=pUQPc9kICLA

Már többször is láttam, hogy egyes villamosvezetőknél a szélvédőn ott van egy kamera. Ha a villamosvezető meg tudja csinálni, akkor a metróvezető miért nem?

Ez meg a 12-esről:

https://www.youtube.com/watch?v=2_U8uHeRqCQ

https://www.youtube.com/watch?v=vSJmuy21NVA

Aki ezt csinálta állítólag nem BKV-s, de akkor tényleg, hogy csinálta?

Metrókról ezeket találtam:

M1:

https://www.youtube.com/watch?v=KqiV_IoY2TY

M2:

https://www.youtube.com/watch?v=89ZpSDrCMCU

M3:

https://www.youtube.com/watch?v=BKI_QN6r3rw

https://www.youtube.com/watch?v=0f97sVf7RRk

Ezek már régi felvételek, sajnos a minőségük sem a legjobb.

2023. aug. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Az M1-es kivételével a többit mind ismerem, az M1-nél viszont még hang sincs, és ez még a '95-ös felújítás előtt készült... De azért köszi!


Kasza Levente videóit is ismerem, mindet, én sem tudom, hogy hogy csinálja/csinálta...


Az előző kérdésemben írta valaki, hogy a BKV szinte ÖSSZES járatáról vannak már ilyen felvételek, csak a metróról nincs (az M4-est kivéve), szóval már csak emiatt is jogos lehet az effajta "igényem"...


Villamosokról nagyon sok van, nekem még nagy kedvencem Pintyőke Zsolt videói is... :-)


HÉV-ről is vannak bőven, talán a H6-osról és H7-esről nincs még rendes vezetőállásos videó, de a többiről mindről van már...

2023. aug. 22. 18:30
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

4. Köszöntöm a kérdezőt illő tisztelettel. Zsoltitól kiver a víz, annyira rettenet a stílusa. Lehet, valmi betegsége miatt ilyen, nem tudom.


Szerintem ne ugyanazt írd, hanem arra kérj engedélyt, hogy az egyik vezető készíthessen felvételt. Eszközt biztosítod.

2023. szept. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

#5: Valóban fura a Zsolt, lehet, hogy van valami baja(?), de ha így is van, nem hinném, hogy annyira komoly/súlyos lenne, különben nem vezethetne villamost... Legalábbis gondolom a villamosvezetőknél sem sokkal engedékenyebb a PÁV, mint a metróvezetőknél...


Egyelőre megvárom a BKK-tól a választ a legutóbbi levelemre, és ha megint nem megyek vele semmire, akkor próbálkozok majd tovább, pl. az engedélykéréssel...

2023. szept. 3. 19:45
 7/21 anonim ***** válasza:
73%
4-esen bárki csinálhat ilyet... talán a metrósoknál nem indokolt a kamera? Bár egy balesetnél pl nem is ártana, nem tudom...
2023. okt. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
90%

Tudok egy vonatszimulátort, amiben benne van az összes magyar metró.

A játék neve: OpenBVE

Erre a szimulátorra bárki készíthet pályát, így készült el a metró is elég élethűen.


[link]


Régen sokat vezettem benne. Egyéb oldalakon más villamos, illetve MÁV vonal is megvan letölthető kiegészítőként. Magyarország nagy része megvan a Microsoft Train Simulator-ban csinálva, akár végig mehetsz a Kör IC-vel is. (Az Open BVE-ben inkább rövidebb 10-30 km vonalak a jellemzőek + villamos + metró, a Microsoft Train Simulator pedig teljes akár több száz kilométer vonal is van)

2023. okt. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
#8: Nahát, most feltaláltad a spanyolviaszt... :-|
2023. okt. 30. 16:10
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
#8 vagyok. Nem tudtam hogy ismered, csak azért ajánlottam, mert ezt próbáltam, tömegközlekedésrajongóknak igazi aranybánya, mivel ezt bármikor vezetheted, nem csak nézed, hogy megy :) Szimulátorba még tudom ajánlani a Derail Valley-t, igaz fiktív pálya, de nagyon jó, egyszerre vagy mozdonyvezető, váltókezelő, tolatásvezető, kocsirendező, ha gőzössel mész, akkor még fűtő is :)
2023. okt. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!