Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan lehet a 424-esnek...

Hogyan lehet a 424-esnek ilyen gyönyörű hangja? Egyszerűen zene a füleimnek ahogyan kihúz az állomásról. Leírhatatlan élmény élőben.

Figyelt kérdés

2023. aug. 27. 16:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem lenne egy tippem.
2023. aug. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2023. aug. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gondolom aki nap mint nap hallja szinte annak ugyanúgy monotonná válik.
2023. aug. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz monoton. Gőzösök esetében folyamatosan figyelték a hangját. Eszméletlen csörömpölést le tud vágni egy ilyen gép, milliónyi zajforrás, zirgés-zörgés, szusogás hallatszik menet közben, de a vezérek minden zajt ismertek és felfigyeltek a változásokra. Ha megváltozott egy hang mindjárt elkezdték keresni hogy mi történhetett. Ezeket a gépeket még nem csak kézzel kellett vezetni, hanem minden érzékszervre szükség volt/van.

Nemhiába a gőzösökre más (szigorúbb) orvosi alkalmasságival lehet csak felölni mint amivel a modernebb vonatokon lehet szolgálatot teljesíteni.

2023. aug. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkoromban jó apám azt mondta, hogy a 424-es gőzös beszél. Emelkedőnek fölfelé azt mondta, hogy "is-ten se-gíts, is-ten se-gíts" Lefelé viszont úgy szólt a gőz, hogy " nem bánom én ha segítsz, ha nem is, lemegyek én magam is-magam is" :)
2023. aug. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2023. aug. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
És ebben mi a kérdés ???
2023. aug. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!