Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan válik szét a négyeshato...

Hogyan válik szét a négyeshatos villamos egy négyes és egy hatos villamosra Budapesten?

Figyelt kérdés
Csak az ábrát láttam még korábban, hogy egy indulópontja van és két végállomása, és el sem tudom képzelni, ez hogyan lehetséges.
2023. aug. 27. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Van egy elágazas a Petőfi híd után. Mi olyan hihetetlen ezen?


Irinyi József St

[link]

2023. aug. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
8%
Mindkét vége kettéválik.
2023. aug. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, lehet értem a kérdést.

A szerelvényt nem választják szét. Minden szerelvény vagy 4-es vagy 6-os jelzésű. Nagyjából felváltva indulnak a Széll Kálmán térről és annyi a különbség, hogy a Petőfi híd utáni elágazásnál a 4-esek az Irinyi úton mennek, a 6-osok meg bekanyarodnak a Karinthyra.

Csak a pestiek hívják négyeshatosnak, mert az útvonal nagy része közös.

Ha pl. vágányzár miatt csak a közös szakaszon közlekedik, akkor előfordulhat, hogy hivatalosan is "4-6" jelzést kapnak a szerelvények.

2023. aug. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
23%
Flexszel.
2023. aug. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#3, Köszönöm. Pontosan ez az, amit nem értettem. Nem értettem, hogyan választják szét a járműveket két különböző irányba.
2023. aug. 27. 18:20
 6/6 A kérdező kommentje:
#1, Nekem az volt a hihetetlen ezen, hogy egy villamos nem tud menni egyszerre két különböző irányba 😆
2023. aug. 27. 18:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!