Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha vonaton meghosszabbítom az...

Ha vonaton meghosszabbítom az utamat, ugyanúgy csak magas pótdíj ellenében tudom megtenni (ha az adott állomástól van jegykiadás)?

Figyelt kérdés
Egyik nap mondta egy kalauz valakinek, hogy ha tovább akar utazni a jegyén feltüntetett célállomásnál, akkor 50 (500?) forintos pótdíj ellenében vehet nála jegyet. Utánanéztem a SZÜSZ-ben, de nem találtam ilyen szabályzatot. Tényleg van ilyen?
2023. szept. 3. 18:03
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja, van SZÜSZ II is... Mindegy.
2023. szept. 3. 18:09
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
500 forint elégtelen menetjegy esetén a pótjegy. Ha hosszabb táv mennél, mint a jegyed szól, és időben szólsz a kalauznak, akkor a menetjegyen felül ennyit kell fizetni. Ugyanez van, ha menetjegyed van, de helyjegyed nincs, ekkor is 500 forint pótdíjat kell fizetni a helyjegy mellett.
2023. szept. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!