Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nincs budapest bérletem (nem...

Nincs budapest bérletem (nem is szeretnék), hogyan használjam akkor az országbérletet?

Figyelt kérdés

Nincs budapest bérletem mert nagyon közel lakom az egyik busz pályaudvarhoz, munkahelyem pedig HO, a boltok pedig közel vannak.

Tudom, hogy ez sokaknak furcsa, de nekem tényleg nincs igényem budapest bérletre.


Azonban most úgy adódott, hogy havi 8-10-15 alkalommal el kell utazzak a szüleimhez vidékre, és kiszámoltam hogy országbérlettel jobban megéri nekem mintsem egyesével véve a jegyet. Főleg azért mert odafelé busszal kell menjek, de visszafelé ha nem érem el a buszt akkor egy átszállásos vonatról vonatra megoldással jobban járok mintsem ha a következő buszra várnék. (A vonatállomás sincs túl messze tőlem, szóval ezért se érné meg a bp bérletvétel).


Tegnap használtam először az országbérletem és a buszon megkérdeztem a sofőrt, hogy ezt így-ilyen formában elfogadja? Mondta hogy elvileg igen, de csippantsam le. Minden rendben ment és visszafelé mivel elértem a buszt ezért megint láthattam hogy működik.


Viszont itthon olvastam a bérletre írt információt:

"MÁV-HÉV-en csak Budapest közigazgatási határán kívül"

Ezek szerint Volánbuszon nincs baj. Viszont mi lenne ha vonattal utaznék? A kalauztól tudnék jegyet venni onnantól hogy beértünk budapest határán belülre?


2023. szept. 9. 09:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A vonatra jó Budapesten belül is, csak a hévre nem.

[link]


Ugye a HÉV-ek korábban a BKV-hez tartoztak, de már egy pár éve a MÁV leányvállalata (MÁV-HÉV Zrt.) üzemelteti.


A többi vonat (MÁV-START) járatra jó az országbérlet.

2023. szept. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1-es: Ezer hála! :) már féltem hogy valamit szabálytalanul csináltam. Akkor azt értelmeztem rosszul hogy MÁV-HÉV. Mert azt hittem ez jelenti a MÁV-ot és a HÉV-et is, nem pedig a HÉV-et ami a MÁV-hoz tartozik :D
2023. szept. 9. 10:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi az összefüggés?
2023. szept. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem fura ez amúgy, én se veszek Budapest Bérletet, pedig az agglomerációban élek. De ott van a Volánbusz állomás mellett egy viszonylag új pláza, van ott minden, mozi is, minek menjek beljebb. Egyedül akkor kell metróznom ha be kell menni az irodába havi 2x-3x, azért nem veszek. Augusztus 31.-én vettem 100 db jegyet, az elég lesz egy darabig.
2023. szept. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!