Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Rosszul cselekedtem, hogy...

Rosszul cselekedtem, hogy panaszt tettem a Volánnál a buszvezetőre?

Figyelt kérdés

Tegnap délután munka után vártam a kollegámmal a buszra és bőven volt 20 percünk így ő is és én is ittunk egy dobozos sört a buszmegállótól direkt távolabb.

A busz viszont előbb megérkezett, gyorsan kidobtam a kukába a sörösdobozt még félig volt és siettem a buszra, kollégát tovább engedte nekem meg azt mondta hogy totál részeg vagyok így nem szállhatok fel,legyek szíves leszállni.

Mondom most ez komoly? Nem voltam részeg, rendesen fel voltam öltözve, nem akadozott a nyelvem és a kollegám is bizonygatta hogy amit kidobtam dobozt az volt az első amit ma fogyasztottam.

De a buszsofőr csak mondta hogy szálljak le vagy nem megy tovább.

Végül leszálltam, kollegám is rendes volt és leszállt ő is.

1 órát ott kellett várnom a következő buszra, mérgemben panaszt tettem a Volánnál.

Láttam már párszor húgyos, résteg embert felengedtek a buszra vagy sörrel a kezében. Nem tudom mi gondja lehetett velem


2023. szept. 30. 15:08
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Jogosan tettél panaszt. Elég sok a tróger, bunkó sofőr, csak mivel hiány van belőlük nem is kicsit így minden hülyét képesek felvenni aki rendelkezik vezetői engedéllyel és pontosan emiatt van hogy sokan alkalmatlanok erre a munkára, még ha jól is vezetnek meg minden, akkor is.
2023. szept. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Ha tényleg így történt, akkor jogos.
2023. szept. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Így történt, gondolom látta hogy kidobtam a sörösdobozt és el is könyvelte magába hogy ez biztosan részeg. És úgy volt vele péntek délután nem vesz fel részeget, pedig nem is voltam az.

Bérletem is van, az út meg kb 10 perc csak gyalog ezt nem tudom megtenni a fő út mellett :)

2023. szept. 30. 15:21
 4/8 anonim ***** válasza:
43%

Rosszul.


Erkölcsi oldalról lehet igazad van, de az teljesen lényegtelen. A panasztétel egy hivatalos eljárás, ahol a tények számítanak, nem pedig az erkölcs.


Tény 1: a Volán utazási feltételeinek legtetején szerepelnek az ittas személyek, mint utazásból kizárhatók. Hangsúlyozom: ITTAS, nem részeg.


Tény 2: a buszhasználat nem egy emberi jog. A busz egy magántulajdon és az üzemeltetője (Volán), illetve az üzemeltető nevében eljáró személy (sofőr) azt tesz, amit akar. Joga van abszolút ok nélkül is leszállítani, ha akar. Mondhatja azt a sofőr, hogy "csúnya a fejed, nem tetszik, nem szállhatsz fel". Persze ez a Volán számára nem elfogadható indok, tehát repülni fog a sofőr, de akkor is JOGA VAN HOZZÁ!


Tehát igen, rosszul cselekedtél. A sofőr csak annyit látott, hogy ittál. Először is, a kitiltáshoz ennyi bőven elég. Másodszor, ő azt honnan tudja, hogy mennyit ittál és hogy mennyire vagy részeg? Vagy álljon a busz 10 percig amíg feladatokat hajtasz végre neki, hogy megállapítsa? Ezt nem gondolhatod komolyan. Ez nem elvárható a sofőrtől.


Ui: Hiába nincsenek "tüneteid", ez a buszon könnyedén megváltozhatna. Ne felejtsd el, hogy a sofőröknek maguknak kell takarítani a buszokat. Te szívesen takarítanád más hányását péntek este egy 12 órás műszak után? Nem hinném. Tehát te felengednéd az ittas személyt? Nem hinném.


Ui2: "Bérletem is van" Ami nem mentesít a szabályok alól, szóval ez semmit nem befolyásol.

2023. szept. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%
Mi a tanuláság? Nem kell inni.
2023. szept. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%
#4 vagyok: na igen, az is egy érdekes dolog, hogy közterületen illegális az alkoholfogyasztás, de ez egy másik téma, viszont megérne egy misét, hogy ilyen embernek talán nem kellene papolnia és másokat kérdőre vonnia erkölcsből. :DDD
2023. szept. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Jogos volt, de értelme nem volt, mert nem fognak vele foglalkozni, ahogy úgy általában az utasok panaszaival.
2023. szept. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én azt vettem észre, hogy régebben talán jobban meg lett a foganatja,ha egy buszvezető tényleg hibázott, hibát, szabályszegést követett el. Manapság, gondolom a hiányuk miatt, ennek nagyon nincs meg a foganatja (személyes tapasztalat), azonban azz minden esetben gondosan kiderítik, hogy az utasnak igaza volt e és nem állított valótlant,vagy nem. Legalább az igazságérzete meg lehet az embernek,a sofőrnek viszont manapság így se úgy se lesz belőle büntetése.
nov. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!