Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » 65 év feletti öregségi nyugdíj...

65 év feletti öregségi nyugdíjasnak kell kiváltani bármilyen jegyet, bérletet, igazolást vagy elég bemutatni a személyi igazolványát BKV BKK járatokon?

Figyelt kérdés

2023. okt. 5. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég a személyigazolvány
2023. okt. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég a személyt igazoló bármilyen igazolvány, ami fényképpel van ellátva, tehát a személyi igazolvány, útlevél, gépjárművezetői igazolvány, (magyar igazolvány is, ha külföldi állampolgár az illető, de ez csak - pl. külföldi - személyi igazolvánnyal együtt érvényes),
2023. okt. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Személyigazolvány teljesen jó.
2023. okt. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kell nyugdíjas igazolvány, ha az illető még nincs 65 éves. Ha ez megvan, elég a személyi.


Annak idején volt, hogy nem hittem el a 72 évet, de nem mindenkin látszik :)

2023. okt. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

4-es:

Velem is megtörtént, hogy a metró mozgólépcsőjén felmenve, az ott álló fiatal ellenőrnő nem akarta elhinni, hogy már rég túl vagyok a 65-ön. Igazolvány felmutatása után jót nevettünk mindketten.

2023. okt. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Irigyellek, tőlem sose kérik. 76F
2023. okt. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Évekkel ezelőtt volt, most már tőlem sem kérik...
2023. okt. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60 felett vagyok, ez persze látszik is. Nemrég az USA-ban voltam, és egy étteremben (Arizona) csak úgy adtak sört, hogy megmutattam az útlevelem. Igazolnom kellett, hogy elmúltam 21. Azt mondta a pincér, hogy nem rendelkezik olyan tudással, ami alapján meg tudná állapítani az életkoromat, ezért kell igazolnom azt. Nem normálisak......
2023. okt. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!