Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha mellettem van a csomagom...

Ha mellettem van a csomagom az ülésen, és valaki le akar ülni, akkor mennyire korrekt a saját helyem átadni? (És a csomag marad)

Figyelt kérdés

Korábban nem volt ilyen gond, mert felraktam a csomagom a helyére, de most a csoda emeletes vonatokon nincs csomagtartó.

Szóval magam mellè tudom tenni az ülésre.

Ha valaki felszáll és le akar ülni, akkor ilyenkor sokan az ölükbe veszik a táskájukat, de nekem most kb 20 kiló cuccom van, szívesebben ácsorognék a súly nélkül, mint hogy üljek ezzel az ölemben.

Mennyire korrekt ilyenkor a sajàt ülőhelyem átadni, a cuccaimat meg hagyni a másik ülésen? Ugyanúgy 1 új szabad ülőhely keletkezik, mint az ölbevevős módszerrel.


2023. okt. 9. 16:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem teljesen, de akadhatnak olyan zsenik, akik morognak. Volt rá példa. Fíjjatalembernemszégyellimagát...
2023. okt. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ez addig működik, amíg nem jön még egy utas, aki ülne.


Igazság szerint annyira azért figyelnek e vonatokra, hogy olyan orbitális retek ne legyen, amibe ne lehetne letenni a csomagodat, különösen a kocsivégek környéki kisebb szabad terekben. (Mondjuk ettől még elbírna csomagtartó polcokat még egy elővárosi vonat is , pláne ha a tisztelt megrendelő elküldi azokat Záhonyba meg egyéb közeli helyekre …)

2023. okt. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Teljesen, nem bántja az a csomag a mellette ülőt.
2023. okt. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%

Őszintén? Roppant furán néz ki, és tuti kattognék hogy vajon 10-es skálán mennyire vagyok büdös, hogy nem ül le mellém valaki. Meg alapból mindig érthetetlen jelenség számomra amikor valaki rákúrja a cuccost az ülésre. Oké, a Gucci öltönyt én sem tenném a földre, de egy hátizsák vagy a csíkos szatyor ki fogja bírni, ha nem saras a padló.


Nem tudom melyik vonalon laksz (az emeletes vonat alapján azért szűkül a kör). Az emeleteseken meglehetősen sok üres terület van, ahol nagyobb csomaggal is meg lehet állni, sőt soros ülések is vannak, ahol elfér esetleg előtted tartva és nem zavar mást a közlekedésben.


Nem vagyok balhékereső meg beszólogatós, de hacsak nem nagyon szellős a vonat, az ülőhelyeken nem kéne bőröndöknek meg háti monstrumoknak utazniuk. Márpedig ha kérik már a helyet melletted, akkor tuti hogy nem egy szellős vonatról van szó.

2023. okt. 10. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#2

Ha végképp balhézna valaki akkor az ölembe venném a cuccom, szóval ha még valaki leülne akkor ráfaragott, bocsánat.

Tegnap pl eső volt, vizes sáros volt az egész vonat padlója, nem fogom a kajákkal teli vászonszatyrot, se a drága hátizsákot, se a krémszínű gyapjú pulóverem a mocsokban hempergetni.


#4

Oké meg lehet állni a cuccokkal, de nem szeretnék ekkora súlyokkal ácsorogni egy órát (mármint plusz egy órát a bkv-s nyomorgás után)…

Soros ülés alatt nem tudom mire gondolsz.

2023. okt. 10. 09:39
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az emeletes vonaton is van hely a csomagoknak, az ülés alatt. Amúgy ezeket a vonatokat elővárosi forgalomra szánták, ahol nem pakkokkal utaznak az emberek.
2023. okt. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#6

Mint írtam, nem rakom a kaját, ruhát és drága hátizsákot a sárba.

A legtöbben pedig “pakkokkal” utaznak ezen a vonalon, akármit is szántak. Bevásárlás, hátizsák, bőrönd, nagy szatyor van a legtöbb utasnál.

2023. okt. 10. 13:13
 8/16 anonim ***** válasza:
46%
A választ megkaptad. Ha felállsz, akkor az. De a következő leülni vágyó joggal veteti fel veled. Meglehetősen ritka hogy ömlik a sár ezeken a vonatokon, de szíved joga.
2023. okt. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

8. Első vagyok. A logika szerint teljesen igazad van, csak vannak nagyon fura emberek. Az ülésen pihenő táskákba sokan belekötnek. Ha egy ereje teljében lévő ember teszi oda, és sokan vannak a járművön, az állóhelyből is kiszorít. Ha meg lenne bárki, aki szívesen ülne (lehet akár ugyanolyan fitt, mint ő), az sem szerencsés.

De találkoztam olyannal nem is kevésszer, hogy valaki csak kötekedik, nem tart igényt a helyre. Meg, hogy oda teszi a koszos táskát…

Más szituáció, de ugyanez az attitűd:

Pénztárnál állok sorba. Tele van a kocsi. Mögöttem látom valaki csak két kiflit tart a kezében. Mondom cseréljünk helyett. Erre elkezd valaki pattogni, mégis hogy képzelem ezt, és micsoda huligán stb. De hát ő ugyanúgy harmadik, mint előtte (nem beengedtem oldalról, csak a soron beül cseréltünk).

2023. okt. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%

Kilences, annyiból kicsit árnyalnám a dolgot feketeoves vonatozóként, hogy nem véletlenül ugranak sokan az ülésen tárolt táskáért. Rettentő sokan ugyanis jelzésértékűen hagyják ott, hogy "ide ne ülj, csak ha muszáj". Az igazán feketeoves kívülre ül, belülre rakja a táskáját, a mesterszint pedig befelé fordulva alszik :-D


Rúgnám az ilyeneket a metakommunikáció miatt.

2023. okt. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!