Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit tehetek legközelebb, ha a...

Mit tehetek legközelebb, ha a magyar kalauz (jegyvizsgáló) le akar tessékelni a nemzetközi vonatról?

Figyelt kérdés
Bécsből utaztam Budapestre tegnap. Hegyeshalomig éves bérletem van, amit Ausztriában vásároltam. Még a határ előtt vásároltam a MÁV appon egy helyjegyes jegyet Hegyeshalomtól Budapestig 4179 forintért. A jegy ellenőrzésekor megkérdezte a kalauz, hogy Ausztriából jövök-e? Mondtam, hogy igen. Közölte, hogy sajnos belföldi jegyet váltottam és ez, mivel Ausztriából jövök, érvénytelen! Azt mondta, hogy nála kell 35 eurós nemzetközi jegyet váltanom, az már érvényes lesz. Hiába mondtam, hogy érvényes jegyem van, Győrben le kellett szállnom és 1 órát várni a következő vonatra. Azon pedig már a helyjegy nem volt érvényes és mégegyszer meg kellett vennem!
2023. okt. 21. 05:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Érvényes jegyet vásárolni
2023. okt. 21. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
A nemzetközi vonatokra egyben kell megvenni a jegyet, egy-egy ország bérletei a határig sem érvényesek ràjuk. Olvasd el a feltételeket utazás előtt.
2023. okt. 21. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nemzetközi jegyet veszel vagy a határátkelés után megszakítod az utazást.
2023. okt. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%

Megmutattad neki a bérletet is?

Mert ha Bécs-Hegyeshalom bérleted van, az ugye nemzetközi.

És a belföldi jegyet, mint kiegészítést vetted hozzá.

2023. okt. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Klimaticketem van, azt az osztrák kalauz elfogadta. A magyar látni sem akarta.
2023. okt. 21. 08:13
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért lehet, mert a Klimaticket csak Ausztrián belül érvényes.
2023. okt. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
69%

Nézd, mivel nem volt érvényes jegyed, nem csoda, hogy leszállított a kalauz.


A Klimaticket csak az osztrák határon belül érvényes, a magyar belföldi jegy megy ugye a magyar határon belüli szakaszra. Így a határon átvezető szakaszra nem volt érvényes jegyed. A megoldás az, hogy nemzetközi jegyet veszel a teljes utazási viszonylatra.

2023. okt. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
#7 Értem. Tehát a Klimaticketet, amit 1095 euróért vettem majd Bécsben hagyom a vitrinben és majd veszek mindig teljes áru jegyet az egész szakaszra minden héten. Köszönöm #7-eske! Így fogom csinálni...
2023. okt. 21. 12:57
 9/17 Justinianus ***** válasza:
76%
Csak ha van egy kis eszed...
2023. okt. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
38%

#8 A Klimaticket még abban a formában SEM használható, ha leszállsz az első magyar állomáson. Tehát hiába van a magyar szakaszra érvényes jegyed, el kell hagynod a vonatot, és egy másikkal folytatni a BELFÖLDI részét az útnak, mivel nemzetközi viszonylatban NEM érvényes a Klimaticket.


Gyakorlatilag az utolsó osztrák megálló és az első magyar megálló között NEM volt érvényes jegyed.

2023. okt. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!