Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Középiskolás vagyok, utolsó...

Középiskolás vagyok, utolsó évemben és nem kaptam még diákmatricát a diákigazolványomra, és ezen a héten már nem is tudok szerezni a szünet miatt, de hétvégén felmentem volna Pestre. Ilyenkor érvénytelennek számít a diákom? Megbüntethetnek?

Figyelt kérdés
Vagy a matrica csak felsőoktatásban számít?

2023. nov. 1. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Amíg tanköteles vagy nem kell matrica, ha már nem vagy kell. Tehát ha ebben a tanévben már egyáltalán nem vagy tanköteles egy napot se, akkor kell matrica, ha nincs akkor érvénytelen a diákod és teljesárú jegyet kell venned. Tehát mehetsz nyugodtan, nem büntetnek meg, csak a kedvezményt nem veheted igénybe.
2023. nov. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%
Megbüntethetnek, mert így nem érvényes a diákod. Középiskolásan már tuti elmúltál 14 éves, tanköteles, szóval az nem opció. Volt 2 hónapod elintézni a matricát, így jártál.
2023. nov. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az a kérdés, augusztus 31-ig betöltötted-e a 16 évet. Ha igen, kell matrica.

Buszon vagy kéri a sofőr a diákot vagy nem, akkor max. teljesárú jegyet tudsz venni.

Vonatra vagy megveszed a diákjegyet, és ha a kalauz kéri a diákot, kéred az utólagos bemutatást. Vagy a hétvégén (pénteken 10 órától vasárnap éjfélig) 26 éven aluliaknak járó 33 % kedvezményű jegyet veszed meg.

2023. nov. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
És miért nem kaptál matricát?
2023. nov. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!