Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A MÁV miért nem rakja az...

A MÁV miért nem rakja az osztálykirándulókat külön kocsiba, ha ennyire magasak a benziárak, de olcsó az országbérlet, csak sajnos nagyon zavaróak?

Figyelt kérdés

Nem tehetek róla én sem, hogy rengeteget megyek MÁVval, de olyan zajosak az osztályok, hogy iszonyatosan idegesítőek a többi utas számára. :/ Erre miért nem lehet gondolni, felárral bérelhetnének egy extra kocsit vagy az IC kocsi helyett mehetnénk 300 forint/fő helyjeggyel a nem IC minőségű kocsiban. Nem tartom ezt fairnek a többi utassal szemben, akik késő este, munka után hullafáradtak és nem akarják ezt az üvöltözést hallgatni akár 3-4 órán keresztül (nekem annyit kell).


Arról meg az osztályok nem tehetnek, hogy nem lehet már a privát buszt megfizetni, de akkor találjon ki erre valamit a MÁV, mert rendszeresen probléma van ebből és ez nem állapot. Zenével sem lehet elnyomni az üvöltözésüket és a non-stop röhögést.


Mindenki ugyanannyit fizet, valahol járna, hogy ne szívjunk mindig miattuk.



2023. nov. 7. 18:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%
Ez nem a MÁV problémája, az osztálykirándulók ugyanolyan utasok, mint te.
2023. nov. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%

Nem ugyanolyan utasok!

Teljesen egyet értek a kérdezővel.

Ahogy mondod bérelhetnének külön kocsit, szakaszt. Nem is kell érte sokat fizetni, sőt, talán még olcsóbb is mintha mindenki megveszi a jegyet egyenként. Csak hát a tanárok hiába 2 diplomásak sötétek mint - hogy bibiliai legyek - az abaligeti vasúti alagút kellős közepe egy holdtalan éjszakán.

A kirándulást szervező tanárnak ezt az egy weboldalt kellene megkeresnie a google segítségével: [link] de még ez sem megy nekik. Hanem megvetetik mindenkivel külön a jegyet, hogy még azzal se kelljen foglalkozniuk..... minden diák intézze el magának. Aztán felszállnak szervezetlenül, csőstül a vonatra, gondot, problémát okozva.

Amellett hogy zavarják az utasokat még el is veszik sokuktól a helyet, ugyanis a vasútnál tennének erősítést (szakzsargon a plusz kocsira) a vonatra ha tudnák hogy lesznek diákok.

Ráadásul a naaaagy álllami neeemzeti informatikai rendszerben meg is lehetne oldani ezt a problémát. A tanároknak lehetne egy felület létrehozni valamelyik általuk használt szoftverben, vagy akár a MÁV-Startnak csinálni egy külön kis rendelős részt ahol néhány kattintással bejelenthetnék a csoportos utazási igényt a MÁV-Start felé.

2023. nov. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Előre jelezni kell a csoportos utazásokat, pont ezért, mert ELVILEG tesznek nekik külön kocsit. Gyakorlatilag nem, jártam már én is így, dolgoztam volna a vonaton, de így nem lehetett, ezért inkább leszálltam 30 km-el a cél előtt, egy parkban meetingeltem, majd busszal mentem tovább.
2023. nov. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én átmentem végül a 300 forintos nem IC kocsiba, a kalauz is csak bólintott h megérti. :D az utolsó órára sokan leszállnak ezen a vonalon.
2023. nov. 7. 21:02
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A jelenlegi ország bérlet árával nem tud versenyezni a különkocsi keres. 1890 Ft a diák országberlet és már IC vonaton is lehet használni helyjeggy.
2023. nov. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%
De miért a MÁV-nak kellene ezt is megoldani a szülő helyett?
2023. nov. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A csoportos utazás bejelentése egy lehetőség, nem kötelesség. Legalább hét nappal kell jelezni a csoportos utazás igényét, de egy hétre előre alig van foglalás az IC-kocsikba, 30-35 helyet simán le lehet foglalni, de akár egy egész kocsit is. A diák országbérlet meg olcsóbb, mint például az egyúti Debrecen-Nyugati diákjegy, így még a szülők pénztárcája ellen is lenne az a tanár, aki csoportos utazásként szervezné meg a kirándulást.

Az más kérdés, hogy ha jó előre látja a MÁV, hogy egy-egy járaton van egy ilyen extra foglaltság, akkor rak-e egy erősítőkocsit arra a napra, vagy nem (már ha tud).

2023. nov. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%
Ha bejelentik előre a csoportos utazást, a MÁV akkor sem foglalkozik vele. Egyszerűen letojják az utasok igényeit.
2023. nov. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
8-as ezt tapasztalatból mondod? Hány csoportos utazást jelentettél be és ebből hányat utasítottak el?
2023. nov. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira foglalkoznak a csoportos utazási igénnyel, mint a Volánbusz, akkor nem kell meglepődni. Osztálykirándulásra mentünk két osztállyal (~65 fő), jóval előre (2-3 hét) bejelentettük, hogy mikor és hova megyünk. Visszajeleztek, hogy lesz plusz busz. Szerinted volt? Ott nyomorogtunk szegény utasokkal a normál helyközi buszon.
2023. nov. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!