Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mennyibe kerül most egy IC...

Mennyibe kerül most egy IC Győr Budapest vonatjegy?

Figyelt kérdés
Google, elvira nem dobja ki. 35 éve ültem vonaton utoljára, nem tudom mik a tarifák.
nov. 8. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
Jelenleg nincs ilyen IC, Tatabányáig tudsz csak menni, onnan busszal kell továbbmenni. A menetjegy ára 10 éve nem emelkedett, de a helyjegy távolságtól függetlenül irreálisan drága lett, így én egy gyorssal mennék Tatabányáig.
nov. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

2520.

jegy.mav.hu

nov. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Justinianus ***** válasza:
91%

"a helyjegy távolságtól függetlenül irreálisan drága lett"

A 2010-es KHEM (Közlekedési, Hírközlési és Energiaügyi Minisztérium) rendelet szerint:

"A vasúti Intercity (IC) vonat pótjegy díja 460 forint, amely a helybiztosítás díját nem tartalmazza. A kötelező helybiztosítással közlekedő Intercity (IC) vonatokra a pótjegyváltással együtt helyjegy váltása is kötelező. A helybiztosítás díja 160 forint."

Tehát 2010-ben: 620 Ft,

2023-ban: előző napon váltva 650 Ft, aznap váltva 990 Ft.

Tehát - előző napon váltva - 13 év alatt 30 Ft emelkedés.


"így én egy gyorssal mennék Tatabányáig."

Nagyjából hasonlóan 13 éve nincs gyorsvonat. :)

nov. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Június 30-ig az IC pót- és helyjegy ára 100 km-ig 450 forint volt (300 a helyjegy, 150 forint a pótjegy), 100 km fölött sávosan emelkedett, elővételben 120 forinttal volt olcsóbb. A Győr-Bp. a 140 km-es sávba esett, 505 forintba került, elővételben 385 forint volt, vagyis a drágulás 485 forint, illetve 265 forint volt.

[link]


Gyorsvonat is van még egy, a kérdéses szakaszon a Dacia-Corvin gyorsvonat közlekedik (már amikor tud), de valóban nem az a jellemző vonatnem arrafelé.

nov. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!