Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mo értelme van a 48-as villamo...

Mo értelme van a 48-as villamosnak?

Figyelt kérdés
Pontosabban miért csak szombaton jár? Ráadásul a 47-es majdnem ugyanoda megy.

nov. 10. 11:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%

A budapesti 48-as jelzésű villamos a Deák Ferenc tér és a Savoya Park között közlekedik. A viszonylatot a Budapesti Közlekedési Zrt. üzemelteti. A járat csak szombat napközben közlekedik.[1] A nyomvonala a jórészt a 47-es villamos és – a Szent Gellért tértől a dél-budai végállomásáig tekintve – a 17-es villamos vonalát kombinálja, ezzel a 47-es és a 49-es villamosvonalakkal egy járatcsaládot képez, beállításának célja a szombati járatsűrűség növelése a közös vonalszakaszokon. A villamos csak szombaton közlekedik, 15 percenként.


(wiki)

nov. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ez nem magyarázza meg azt, hogy miért nem inkább a 47-es (vagy adott esetben a 49-es) jár gyakrabban szombaton.
nov. 10. 11:42
 3/14 anonim ***** válasza:
32%
Rendben. Én kiszálltam.
nov. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
12%
Emberek utazhatnak rajta.
nov. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Szombaton sokan kimennek vásárolni az Auchanbe így végülis van létjogosultsága, főleg hogy a 17-es is ritkán közlekedik hétvégén.
nov. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen ez logikusnak tűnik. Mondjuk ezzel az erővel járhatna hétköznap is.
nov. 10. 12:27
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hétköznap nincs olyan jelentős, egész napos vásárló forgalom mint szombaton.

Ráadásul olyankor ott van a 7 percenként járó 17-es villamos is.

nov. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
#6 Valószínűleg felmérték, hogy szombaton indokolt növelni a járatsűrűséget, és a viszonylat tekintetében sem hasraütésre döntöttek, hanem jó eséllyel kiderült, hogy van értelme ennek a nyomvonalnak más járatok sűrítése helyett.
nov. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szombaton nagyobb a Kiskörút és a Fehérvári út utasterhelése, mint vasárnap, így kell egy sűrítő járat. Így a Fehérvárin megvan az 5 helyett 3-4 perces sűrűség , a Kiskoruton pedig 7-8 helyett 5.
nov. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A 17-esnek a teljes vonalon hétvégén kisebb az utasforgalma mint hétköznap, így ezért ritkábban jár, de a Savoya Parkban szerintem pont hétvégén van nagyobb forgalom, így nem elégséges a hétvégi 17-es járatsűrűsége, ezért kell egy betétjárat, hogy a Savoya miatt ne kelljen Óbudáig sűríteni a 17-est, plusz a hétvégi nagyobb turista forgalom miatt nem kell feleslegesen sűríteni a 47-et és a 49-et a Deák Ferenc téri ágon (Városháza térre a turisták már nem igen mennek ki), így 2 legyet ütünk egy csapásra. Csak azt nem értem, hogy vasárnap miért nem jár a 48? Ami szombaton van forgalom, az jelentkezik vasárnap is, sőt szerintem vasárnap nagyobb forgalom van, mivel akkor pluszban hozzáadódik a templomba menő forgalom is a bevándorló / kiránduló forgalomhoz.
nov. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!