Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Honnan tudják a vonatvezetők...

Hugyecsek Milán kérdése:

Honnan tudják a vonatvezetők hogy hol kell megálniuk?(pl.: piros lámpa, vagy megálló stb.)

Figyelt kérdés

nov. 11. 18:35
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Megtanulják.
nov. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Helyismeret, illetve vannak kitéve erre utaló jelzések is, mint például a lámpák, de azoknak nem ez a fő céljuk.
nov. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell tanulniuk a vonalakat. Ezt hívják vonalismeretnek. Van elméleti és gyakorlati oktatás is és utána vizsga és időközönként újra vizsga. Vagyis olyan helyen nem mennek ami számukra ismeretlen. A gyakorlatil oktatáson olyan mozdonyvezető mellett mennek végig nappal és éjszaka is aki már ismeri a vonalat és elmagyarázza neki azt amit leadtak az elméleti oktatáson. Nem csak a jelzőlámpákat vagy a megállókat, hanem például a lejtviszonyokat. Hol van nagyobb lejtő, emelkedő, hogy hogyan kell húzni a vonatot, stb.

A megállók pontos helye meg van adva a mozdonyvezetők menetrendjében. A pálya mellett pedig van szelvényezés, ami annyit jelent, hogy 100 méterenként van egy szelvénykő ami mutatja hogy hol vagyunk a pályán. Olyan mint egy kilométerkő. Csak le kell olvasni róla a számot :D

A fentiek igazak a villamosra is, ott is gyakorlatilag méterről méterre ismerik a pályákat a vezetők.

Sőt a hajózásban is van vonalismeret. Ők is megtanulják és vizsgáznak a "pályából" ami a folyó. Minden kis zátonyt ismernek.


A vasúti jelzők esetben van előjelzés. Tehát nem úgy van az hogy meg kell állni a jelzőnél, akkor azt ott hirtelen meglátja, hanem már az előtte lévő jelzőn látja hogy a következő megállj állású lesz.

nov. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
nov. 11. 20:14
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Vizsgáznak az adott utvonalból és szerelvényből is. Pontosan tudják melyik szakaszon mennyi a speed limit, enélkül nem vezethetnek az adott szakaszon.
nov. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én kisiskolás koromban olvastam utoljára vasúti kreszt:-) . A kisköltségvetésű terepasztalomat magnóról vezéreltem, és sok lámpát, átkelőhelyet, állomást magam barkácsoltam. Sok kütyü volt már rajta, 2 hangsávval nehéz volt egyenként működtetni őket. A telefonos "tone" tárcsahangokat használtam, így 2x16 dolgot kapcsolhattam szinte egyszerre. Ehhez meg kellett ismernem a telefonközpont működését, és az elektronika alapjait is. Később a kertünkbe telepítettem lámpákat, biciklivel mentem, és vonatot játszottam. A sok vezetékben a nagymamám elesett volna, ezért rádióval vezéreltem őket, itt a híradástechnika alapjait kellett megtanulnom. Lehettem kb 12. Ma ebből a tudásból élek, köszönöm a vasútnak, és hogy a hif nem szállt ki hozzánk. Bocs az offért, de előtörtek belőlem a 40 évvel ezelőtti emlékek.
nov. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
0%
"Honnan tudják a vonatvezetők hogy hol kell megálniuk?(pl.: piros lámpa, vagy megálló stb.)" - A fogalmakkal tisztába kéne lenned! Nem a vonatvezető áll meg,hanem a MOZDONY-VETETŐ ! A vonat vezető (vagy Vezető jegyvizsgáló )a vonat beosztott személyzetének a "főnöke" és megálló helyeken az Ő jelzésére -Állomásokon a Forgalmi szolgálattevő jelzésére indúlhat el a vonattal! A vasútnál piros lámpa nincs - csak VÖRÖS JELZŐ !Állomásokon és megálló helyeken az " A " betűnél kell meg állnia a vonattal - ami az utasok le és felszállására van kialakítva. Nyílt pályán pedig a VÖRÖS Jelző előtt áll meg a vonattal. - Menj el Mozdonyvezetőnek - .
nov. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es kioktatás helyett menjél magyart tanulni!
nov. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
7-es! Te nekem ne pofázzál, ne oktass ki, csak válaszolj a kérdésemre
nov. 30. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!