Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Külföldi állampolgárként...

Külföldi állampolgárként lehetek mozdonyvezető?

Figyelt kérdés

Határon túli magyar vagyok, de már egy ideje Magyarországon élek, csak még nincs magyar állampolgárságom.


Jelenleg egy fontos döntés előtt állok a jövőmet tekintve és egyre inkább csábít a vasút, de erről semmilyen információt nem találtam.


Mindig is imádtam közlekedni, főleg vonaton. Számomra élmény minden alkalom amikor vonatra ülhetek. Gyerekkori álmom volt, hogy mozdonyvezető legyek, ami jelenleg (főleg az emberhiány miatt a vasúton) egyre reálisabb.


Tehát, kötelező-e a MÁV-nál, hogy a mozdonyvezető magyar állampolgár legyen, vagy sem?



nov. 15. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem elhanyagolható, milyen állampolgárságod van, de egyébként megoldható.
nov. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szlovák
nov. 15. 19:24
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy álláshirdetés:

[link]

Alul ott a kolegina telefonos elérhetősége, hívd fel!

De arra kérlek hogy ha kapsz választ, írd be ide, mert kiváncsi vagyok.

De amúgy szerintem biztos hogy lehetsz, mert sok-sok kolléga ment már ki magyarországról mozdonyvezetőnek osztrákba, németbe és igazából csak annyi volt az elvárás, hogy le tudjanak vizsgázni németül az ottani utasításokból, meg meg tudják magukat értetni és értsék amit mondanak, írnak nekik.

Ez lenne az eu szabad munkaerő áramlásának lényege.

nov. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
78%
Siman, azelőtt problemasabb volt a munkavallalas de mar nem. Talalkoztam BP-en szlovak jegyellenőrrel a metron, onnan tudom, mivel az egyik utas valami hatasara elkezdett bele ugatni, de az olyan dilisnek is nezett ki mmint az utas, hogy biztos a fideszre szavazott es, hogy emiatt mennyire köcsög, vitte a magaet es vitte, erre mondta neki, hogy szlovakiabol van igy nem szavazhatott, ebből tudom, hogy szlovakiabol volt
nov. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!