Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hol szerepel, hogy egy utat...

Hol szerepel, hogy egy utat egy vonattal nem szabad több jeggyel megtenni?

Figyelt kérdés
Meg szeretnék tenni egy utat több jeggyel: Veszprém-Celldömölk és Celldömölk-Szombathely viszonylatokra szóló 1-1 jeggyel ugyanazzal a vonattal. A múltkor valaki azt írta, hogy ez nem szabályos. Én utánanéztem a SZÜSZ II-ben, és nem találtam semmiféle ezzel kapcsolatos dolgot. Csak annyit találtam, hogy a különböző menetrendi mezőkben szereplő km-eket össze kell adni. Valójában nem is értem, mi a gond, hiszen Celldömölkön ha le- és felszállok, nem szólhat senki. Az a gond, hogy amúgy ott kéne szobroznom egy órát Celldömölkön.
nov. 17. 17:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nem a nemzetközi vonatoknál láttál ilyent. Pl. Budapest-Bécs nem oldható meg két jeggyel: olcsóbb a magyar szakaszra, és a maradék kintire másik.
nov. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

De miért nem veszel 1 Veszprém-Szombathely jegyet?

Mi értelme, hogy 2 jegyet veszel?

nov. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Veszprém és Szombathely között ráadásul van közvetlen járat is.
nov. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem belföldön ezzel semmi probléma nincs, még az az anomália sem áll fenn, hogy két jegy olcsóbb, mint egy az egész szakaszra.

Ahol biztos nem jó az egy vonat, két jegy, az a BKK-bérlet és a csatlakozó jegy a BKSZ határán kívülre, de itt is - a nemzetközi vonatokhoz hasonlóan - két különböző (bérlet)jegyről van szó.

nov. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Éppen azért kérdezem, mert olcsóbb külön jegyet váltani.


Veszprém-Szhely: 124 km = 2520 Ft

Veszprém-Cell: 79 km = 1490 Ft

Cell-Szhely: 45 km = 840 Ft


1490 Ft + 840 Ft = 2330 Ft < 2520 Ft


Sokan nincsenek tisztában a menetdíjakkal, csak szórják a pénzt. A kilométerenkénti arányok nem csökkennek eléggé; asszem 30 km-től 100 km-ig minden jegynél ~18,6 Ft egy kilométer. Ha 140-est vennék Szombathelyig, 16 km-t kidobnék az ablakon. Az már más kérdés, hogy nem egy őrült nagy összeg.

nov. 17. 21:28
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi simán bevállaljuk, hogy elmegyünk Mosonmagyaróvárig országbérlettel, ott leszállunk a vonatról és a következővel megyünk Bécsbe jeggyel. Egy óra nem a világvége. A magyar tarifa tényleg problémás, például a 200 km feletti zónák mérete is, 201-nél már 220-at fizetsz indokolatlanul, 256-nál (2 átszállással) pedig a KöKi-Kelenföld szakasz ingyenes, mert az a rövid út már nem löki át a következő zónába a távot. Szerencsére az országbérlet két ilyen úttal oda-vissza már térül, ráadásul jó a helyközi buszra is, így azt mondhatni ingyen használom.
nov. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem 220 km-t fizetsz, hanem 201 és 220 km között ugyanannyit fizetsz. Kis különbség, de mégsem.

Ettől függetlenül ráférne már egy reform a jelenlegi tarifarendszerre, a hosszabb távú utazásokat arányaiban olcsóbbá lehetne tenni (nem csak sávosan) - a rövid távú utazások nyári drágulásával és a fix árú helyjeggyel nem tudatosan ilyen irányba mozdult el a rendszer, de lenne ezen mit csiszolni.

nov. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Jobb helyeken ezt úgy szokták, hogy zónásítják, és akkor pl. Vp-Keleti meg Vp-Nyugati meg Vp-Déli ugyanaz, merugye mindegyik pu. Bp-en van. Nem érdemes szerintem ezzel foglalkozni, mert a vasutat szerintem szándékosan züllesztik, mint sok minden mást.


8:19-es, nem tudom, hogyan mész, de Miklóshalmától mehetsz Einfach-Raus-Tickettel vagy Feizeittickettel. A Hhalom-Mhalma nem tudom, hogyan működik. Nyilván jobban tudod, csak eszembe jutott. :)

nov. 18. 09:02
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A budapesti végállomásokat is itt egyben kezelik, mindegy, hogy például Székesfehérvárról a Délibe vagy a Keletibe megy be a vonat, sőt, Szolnok-Keleti bérlettel lehet utazni Szolnok-Nyugati között is.
nov. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
200 forinton kínlódsz? Hát van baj, nem kicsi. 🤦‍♂️
nov. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!