Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vonatjegy vásárlásához szokta...

Vonatjegy vásárlásához szokta valaki a MÁV appot használni?

Figyelt kérdés
Az a probléma, hogy mivel én 2001-es születésű vagyok, így az appban mindig kaptam 30%kedvezményt a jegyemre arra vonatkozóan, hogy 26 év alatti vagyok. Most viszont a születési dátumot nem engedi 1997-nél későbbre állítani. Azthittem, hogy valamilyen kis hiba, amit kijavítanak, de ez már így van egy jó ideje. Más is észrevette ezt, aki későbbi születésű és használja az appot?

nov. 22. 11:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

utastípusnak mi van beállítva?

Ha 26-65 év közötti ember akkor nem fogja engendni.

nov. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én szoktam.


Igen, az utastípust kell átállíttanod.

nov. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is ebbe futottam bele amikor négyen utaztunk, háromfajta utastípust kellett beállítani (13 és 15 éves gyerekek). Nagyon rosszul van megoldva, megállapíthatná a típust a megadott születési dátumból, nem a dátumot kéne korlátozni a megadott típus alapján.
nov. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
#3: Ráadásul, ha egy mentett utas közben átlép egy korhatárt, nem írja át a típust a következőre, hanem új születési dátumot kér hozzá, mintha az tudna változni. Be kell ilyenkor menni az utasok menübe, és az utas típusát átállítani a következőre (nálam konkrétan az egyik gyereket kellett 10-14-ről 14-18-ra állítani).
nov. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

fúhhh mekkora gond... életedben hányszor kell beállítani a máv appon belül a szültései dátumodat? 2x?

bezzeg amikor a fortnájtocskába csinálod a háromszázadik regedet, akkor nem gond, hogy állítgatni kell ugye?

nov. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Tényleg, azt nem is figyeltem. Az utas típust. Így már okes!


5/5. Neked mi bajod? :D

nov. 22. 23:48
 7/11 anonim ***** válasza:
Az a 3-4-nek szólt.
nov. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
#5: Mi van ha valaki újraszületik? :D
nov. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#5: Nem akkora gond, csak értelmetlen. Ha úgyis meg kell adni a pontos születési dátumot, akkor minek kell még előtte külön korcsoportot választani? Ez a user felesleges szívatása.


Ugyanígy feleslegesen bonyolult baromság, hogy számlázási címet kötelező megadni. Ezzel rengetegen szoktak szenvedni, főleg a külföldiek.

nov. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#5: A gyerekeknál kb. 3-4 évente kell változtatni az utastípust: 0-3, 3-6, 6-10, 10-14, 14-18. Ezek mind külön kategóriák, vagyis születésétől 18 éves koráig 5 katgóriába tartozik, aztán felnőttként még 3-ba: 18-26, 26-65, 65+. Vagyis egy teljes élet során 8 kategóriába tartozik egy ember. #9-nek teljesen igaza van, a pontos születési dátumból mindig kikalkulálhatná az illető kategóriáját, és csak az ahhoz tartozó kedvezményeket engedélyezné.
nov. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!