Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan kell az üzletszabályzat...

Hogyan kell az üzletszabályzat szerint átszállni a pótlóbuszra?

Figyelt kérdés
A BKK üzletszabályzata szerint ha egy szakaszon busz pótolja a villamost, akkor a pótlóbuszra való átszállásnál a jegy számháló nélküli végét is érvenyesíteni kell. A jegyem mindkét vége számháló nélküli. Pontosabban mind a négy vége. Melyik végét kell használni az üzletszabályzat szerint?
nov. 23. 11:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt nagyon nem aktualizálták, mert már nincs számháló az újabb jegyeken, de még lehet forgalomban olyan jegy aminek van. Az első felszálláskor a nyíl legyen felfelé és előre, mint bármikor máskor. A második felszállásnál a nyíllal ellentétes irányban kell kezelni, de az maradjon felfelé. Ha a középső szakaszon van pótlás és így második átszállás is szükséges, harmadjára már nem kell újra kezelni a jegyet.
nov. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De ha a nyilas végét kezelem újra, akkor se büntethetnek meg, hisz nem szegtem meg az üzletszabályzatot, ugye?
nov. 23. 11:04
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Büntetni nem fognak, legfeljebb pótdíjazni.

De komolyra fordítva: valóban nem szabad kétszer ugyanazt a felületét kezelni a jegynek. Tehát ha elfogy mind a két vége, akkor harmadszorra már nem kell.

nov. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
13%
Elvileg nem, aztán ki tudja. Ezek mindenbe belekötnek, én inkább kerülöm a BKK-t amennyire csak lehet, mert ha a trollnak olyan kedve van és akár abba beleköt, hogy gyűrött a jegy sarka az életben nem támadod meg. Fizettem már 50 ezret egy ilyen miatt, hónapokig támadtam de hajthatatlanok. Végül kifizettem, de azóta kerülöm őket mint a pestist, ha meg nagyon muszáj mert semmi más szolgáltató járata nem megy arra, számolom a "tartozásuk". Még a fele se ment le, pedig már több mint egy éve történt.
nov. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha ugyanazt a végét kezeled, akkor többször érvényesítetted a jegyed, vagyis érvénytelen jeggyel utazol.


Nem kell ahhoz sok ész, hogy felfogd, először a nyíllal jelölt végén kell érvényesíteni a jegyet, utána a másik végén, és a lapnak csak az egyik oldalán. Ha egy üzletszabályzatot meg tudsz keresni, akkor menni fog ez is, hidd el!

nov. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"De komolyra fordítva: valóban nem szabad kétszer ugyanazt a felületét kezelni a jegynek."


Ez sehol nincs benne az üzletszabályzatban.

nov. 23. 11:18
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Ellenőr csak a metrókon, illetve az 1-es, 4-es, 6-os villamosokon szokott lenni rendszeresen. Az összes többi járaton jobban jársz, ha bliccelsz, mert olyan ritkán fogsz ellenőrrel találkozni, hogy jobban megéri olyankor pótdíjat fizetni, mint jeggyel/bérlettel utazni.
nov. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én a múltkor direkt megkérdeztem M3-as metrópótlóra szállás előtt az aluljáróban az ellenőrt. Azt mondta, hogy ha akarom, érvényesíthetem a másik végét, de az is elég, ha csak nálam van a metróban érvényesített jegy.
nov. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
#8 Az ellenőrök általában nem tudják vagy nem értik az üzletszabályzatot. Na meg ha kell a bünti a napi kvótához, akkor jó eséllyel beléd fog kötni, még ha szabályosan utazol, akkor is.
nov. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9 Ez baromság.
nov. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!