Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mikor érkezhetnek új trolik...

Mikor érkezhetnek új trolik Budapestre?

Figyelt kérdés

Az utóbbi napokban lehetett olvasni, hogy az úniós helyreállítási alapból terveznek trolibuszt is vásárolni. Az EKR (Elektronikus Közbeszerzési Rendszer) rendszerben nemrég ért véget a BKK előzetes piaci konzultációa "Trolibusz járműbeszerzés IV. ütem" néven. Két cég volt a jelentkező, a Solaris és a Skoda. A keretszerződés 160 trolira szól, a minimum lehívandó mennyiség 40 busz (16 szóló és 24 csuklós).

Mikorra várható, hogy ki is írják a közbeszerzést, és mikorra érkezhetnek meg az első trolik?



dec. 1. 15:06
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Soha.
dec. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Most jött egy rakat új troli, nemrég álltak forgalomba. Így már (elvileg) nem közlekedik elavult, magaspadlós trolibusz a városban. Ahogy ha jól tudom autóbusz se. Villamos viszont meg igen, úgyhogy azt kellene most rendelni, ha lesz járműbeszerzés.
dec. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
#2: Iskolaodőben hétköznapi csúcsidőben még közlekedik 2-3 (esetleg 4) régebbi magaspadlós Ikarus 280-as troli, busz már egyáltalán nem.
dec. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Folyamatosan érkeztek, szinte 99%-ban csak solaris trolik közlekednek a városban jelenleg is.
dec. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Épp tegnap este utaztam a 235-ös pályaszámú 280-assal a 80-as vonalon, ezen típusból már nagyon ritkán lehet összefutni, de akad elvétve 412T is, főleg a 70-74-es vonalon.

Ami azt illeti, Budapest trolihálózatát 99%-ban a lengyel kocsik uralják, szóval nem sok esélye van újabb kocsik beszerzsére, mert minek?

Csakhogy az újonnan érkezett kocsik hónapokig ácsorogjanak tétlenül a Zách utcai garázsban?

Azért hülyeség volna új kocsikat beszerezni.

Ahhoz a meglévő régi kocsikat kéne folyamatosan kivonni a forgalomból (nosztalgia kocsikat kivéve), esetleg utána!

dec. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Villamos viszont meg igen, úgyhogy azt kellene most rendelni, ha lesz járműbeszerzés."


A HÉV-re is ráférne korszerűbb járműbeszerzés, hiszen mai napig 50-60 éves kohószökevények futnak mind a cinkotai, békásmegyeri, ráckevei és csepeli vonalakon. :/

Pályaállapotokról ne is beszéljünk!

dec. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*237-es, rosszul írtam az előbb, nem 235-ös volt a 280T pályaszáma!
dec. 14. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

[link]

Úgy látszik megkaptam a kérdésemre a választ, már ki is írták a tendert.

febr. 20. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!