Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Valaki elmagyarázná hogy...

Valaki elmagyarázná hogy hogyan működik a vonatozás és a villamosozás?

Figyelt kérdés
Kb mindig vidéken vagyok és csak osztálykirándulások alatt hagytam el a várost. Szeretnék majd Budapestre menni egyetemi nyíltnapra, de kb semmit nem tudok ezekről a dolgokról. Valaki el tudná mondani hogy hogyan működnek ezek a dolgok és hogyan ajánlott megvenni/használni ezeket?

dec. 7. 17:19
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Elmész a vonatállomásra és veszel egy jegyet (ha diák vagy, akkor diákkal) Budapestre. Nem igazán tudom, hogy hol vagy, így azt sem, hogy melyik pályaudvar lenne neked a végállomásod.


A vonaton valószínüleg kérni fogják a jegyed, megmutatod, mellé megmutatod a diákodat és jó vagy.


Amint Budapestre értél, elmész egy BKV automatához és veszel magadnak jegyet/bérletet (Vannak ilyen egész napra használható jegyek, számold ki, hogy neked melyik éri meg jobban).


A Budapesti hév, metró, busz és villamos járatokon lehet közlekedni jeggyel, amíg Budapesten belül tartózkodnak. Pl H5 kimegy Szentedréig, és ahhoz akkor kell kiegészítő jegy, nézd meg, hogy Budapesten belül maradsz-e.


Ha felszáltál a villamosra, hévre, buszra, az első dolgod legyen érvényesíteni a jegyed egy nagy sárga bumszli fémes dologgal, aminek nem tudom a nevét, de egyértelmű lesz, hogy melyik az. Utána arra a járatra jó vagy. Általában a metrónál ezt az előtt kell megtenni, mielőtt belépsz magába a metró állomásba, ott a mozgólépcsők előtt lesznek ezek a sárga dolgok.


A másik lehetőség, hogy online veszel jegyet/bérletet, a BudapestGo applikációval, ha azzal veszed, akkor a jegyed, akkor egy QR kódot kell leolvasnod, mielőtt felszálsz a buszra és azzal érvényesíted a jegyedet.

dec. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
Akarsz venni vonatot meg villamost?
dec. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
A MÁV vasúti vagy HÉV jegyedet megveheted az állomáson vagy a MÁV appban. A MÁV app egyben utazástervezéshez is jó. Budapesten és környékén viszont használd a Budapest GOt, amiben megveheted jegyeidet, bérleteidet és utazástervezéshez is jó.
dec. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Vonat:

- előre kell megvenned a jegyet, kivéve ha az induló állomáson nincs jegykiadás, mert akkor a kalauztól is vehetsz.

- a jegy adott útvonalra szól és km-alapú az árszabás.

- egyes vonatokra (pl. IC) kell helyjegy, ami csak az adott vonat, adott ülőhelyére érvényes.

- Igénybe vehetsz 50%-os diákjegyet.


Villamos (vagy bármilyen BKK járat):

- a felszálláskor már rendelkezned kell jeggyel, a vonaljegyet azonnal érvényesítened kell. Egyes buszokon csak az első ajtón szállhatsz fel és meg kell mutatnod a jegyedet.

- a vonaljegy egy útra érvényes, attól függetlenül, hogy hány megállót mész. Az időalapú jegyekkel bármennyi járművön utazhatsz az érvényességi időn belül.

- jegyet automatában, jegypénztárban vagy online vehetsz. Ez a térkép segíthet: [link]

- A jegyre nincs diákkedvezmény.

dec. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#2

Egyelőre az utat még nem terveztem meg. A vonat biztos, ha pedig a célálomásaim közel vannak akkor lehet hogy csak gyalog leszek.


#1 , #3 köszi a válaszokat :]

dec. 7. 20:49
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
#4 nagyjából jól leírta, annyival egészíteném ki, hogy nagy valószínűséggel jobban jársz a vonatjegy helyett diák országbérlettel (feltételezem, hogy nem Pest megyében laksz).
dec. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#4

Neked is köszii.


#6

Eltaláltad, Borsod-A-Z megyében élek.

dec. 7. 21:35
 8/9 anonim ***** válasza:
79%
Tanulmányozd ezt: [link]
dec. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem akkor jobban jársz ha veszel egy diák bkk bérletet az egész hónapban érvényes mindenre vagy egy 24 órás jegyet. 3450 ill 2300 Ft.
dec. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!