Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Távolsági buszokon a sofőr jó...

Távolsági buszokon a sofőr jó fejsége, hogy leszáll-e és segít kinyitni a csomagtartót?

Figyelt kérdés

Távolsági busszal utaztam kb 200 km távolságra hatalmas bőrönddel, amit a csomagtartóba szándékoztam betenni, azonban a busz oldala szörnyen retkes volt.

Szóltam a sofőrnek, hogy segítsen már legyen szíves, de kb mint akinek a fogát húzták, annyira boldog volt az ötlettől.

Aztán munkás kesztyűvel kinyitotta a csomagtartót.

Más sofőrök, ha látják, hogy hatalmas bőrönddel jönnek az utasok akkor leszállnak segíteni (legalább is idáig így tapasztaltam)


Vajon távolsági busz esetén a sofőr nem köteles ebben segíteni, hogy kinyissa a csomagtartót az utasnak?



dec. 27. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Erre én is kíváncsi lennék, mert sokszor nem is olyan könnyű kinyitni meg pakolászni, főleg ha többen utaznak csomaggal és tele van.

Nekem egyébként nagy fóbiám, hogy mire lekászálódok, elindul a busz gyorsan, és nincs időm kivenni a csomagom, de ha a sofőr leszállna segíteni, akkor ez nyilván kizárt 😀

(Onnan ered a félelmem, hogy egyszer úgy indult el a busz, hogy bepakoltuk a csomagjainkat, de mi még nem szálltunk fel... mint kiderült, az előttem állók már a következő buszhoz álltak oda, a sofőr meg csak annyit látott, hogy az elől álló nem mozdul, már csukta is az ajtót. Ez eddig rendben is lenne, de a parasztja akkor is csak integetett (!!!), mikor látta, hogy rohanunk a busz után és mutogatunk a csomagtartóra...)

dec. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően a járművezető feladata ez. Sőt, még csomagcímkét is kellene kapnod elvileg, a gyakorlatban Magyarországon soha nem láttam ilyet.
dec. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#2: Én már láttam olyat, hogy csomagcímkét osztott a sofőr, de kb. 100-ból egyszer.
dec. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A buszvezető feladata lenne, és ahogy #2 írta, még csomagcímkét is kellene adnia.

A valóság meg az, hogy ha egy taplóbb sofőr van, az sem biztos, hogy engedi betenni, sőt, volt olyan, amelyik csak nagyobb állomáson engedte kivenni.

Meg persze egy hete volt "szerencsém" olyat látni, aki olyan szinten becsmérelte az egyébként vak utast, amiért kinyittatta a csomagtárolót, hogy azért simán fel lehetett volna jelenteni becsületsértésért.

Természetesen a sofőrök többsége korrekt, sőt, vannak kifejezetten segítőkész, becsületes, odaadó emberek köztük, csak azért van 20-30%-nyi oda nem illő egyén is köztük.

dec. 31. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!