Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Nyugati-Cegléd-Szolnok...

A Nyugati-Cegléd-Szolnok vonalon miért van mindig ekkora nyomor?

Figyelt kérdés
Állandóan tömeg van azon a vonalon,hétvégén is.

dec. 30. 12:49
 1/4 hypno ***** válasza:
100%

Sokan laknak a vasút közelében és rátelepültek a budapesti infrastrktúrára, mert praktikusan hamarabb bent vannak a főváros belvárosában, mint aki mondjuk a 22. vagy 23. kerület külső részén lakik.


...Már ha éppen nem rohad le a vasúti technika

dec. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Justinianus ***** válasza:
25%

Nem tudom, te melyik Nyugati-Cegléd-Szolnok vonalon jársz, mert amelyiken én járok, ott még nem emlékszem olyanra, hogy a négyes ülésen kettőnél többen ültünk volna.

Elmesélem, mi az a tömeg (ami miatt egyáltalán érdemes egy 5 milliárdos emeletes motorvonatot beszerezni).

Volt szerencsém Ausztriában tíz évig utazni, ahol Bécs elővárosában Doppelstock szerelvények járnak. Ez gyakorlatilag belső felépítésre ugyanaz, mint a KISS, csak nem motorvonat, hanem 5 kocsis szerelvény egy TAURUS mozdonnyal.

Na ott egy délután úgy néz ki, hogy a vonaton minden ülésen ülnek (ilyen Magyarországon valószínűleg azóta sem volt, hogy forgalomba álltak a KISS-ek). Ez közel 600 ember. Ezen felül az üléssorok között, az ajtók előterében és a félemeleten még kocsinként további nagyjából száz ember.

Na ez volt a tömeg.

Itt meg Pilis után már csak lézengenek az emberek az ötmilliárdos emeletes vonaton, ez a vicc kategória.

dec. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%

"nem emlékszem olyanra, hogy a négyes ülésen kettőnél többen ültünk volna"

Egy introvertáltnak az már nyomor! 😉

dec. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs nyomor. Legfeljebb rossz órában mész. Én pl. tudom, hogy Karcagról Pestre melyik vonat az, főleg hosszúhétvége esetén, amin a legtöbben lesznek. Pestről is tudom, melyik az, amire ha Kőbányán szállok fel, Ceglédig tán le sem tudok ülni. 2009 óta járok ezen a vonalon rendszeresen, bőven ki tudtam ismerni, ha picit is tervez az ember, nincs nyomor, sőt, ha még sikerül is a lehető legrosszabbkor a lehető legbénábban utazni, akkor is ezerszer jobbak a körülmények, mint 10-15 éve voltak. Ezt sokan nem veszik észre, de nagyon sokat fejlődött a MÁV.
jan. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!