Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Még elfogadják a diákigazolván...

Még elfogadják a diákigazolványt ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha 2015-ben lett kiállítva a diákigazolványom és az érvényesség végénél 2023 szerepel, de még van rajta érvényes 2023/24 I. féléves matrica, ami március 31-ig jó, akkor még használható az igazolvány tömegközlekedéshez vagy már nem? (Ilyet is, olyat is olvastam.)

Előre is köszönöm a válaszokat!



jan. 12. 23:49
 1/3 anonim ***** válasza:
44%
Ha bármelyik érvényesség lejár, nem érvényes a kártya. Viszont nem fogsz találni olyan sofőrt, kalauzt, vagy ellenőrt, aki a kártya érvényességét nézné. Igazából nem lett volna szabad rányomni a matricát, ha közben lejár a kártya. Most már mindegy, II. félévre kérj újat!
jan. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Elfogadják. Diákigazolványon az évszám annyit jelent, hogy utána levő naptári évben már nem rakhatnak rá új matricát. De nekem volt egy diákigazolványom, ahol ezt nem figyelték, és egyszer még tettek rá, majd a következő félévben szóltak, hogy új kártya kéne, különben nem érvényesítik. Akkor sem szólt érte a kutya sem, a matrica számít.
jan. 13. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2: Szuper, nagyon köszönöm az infót! :)


#1: Azt hivatalosan jelezték, hogy ez az őszi volt az utolsó félév, amikor rátehetik a matricát, így ez nem kérdéses. Csak azt nem tudtam, hogy most már 2024-ben a matrica vagy az évszám számít-e. :)

jan. 13. 02:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!